MediaCat

Espressolab’den kahve deneyim merkezi

50 milyon lira yatırım alan Espressolab, Türkiye’deki 100. şubesini 6 bin metrekarelik bir kahve deneyim merkezi olarak kurguladı.

Espressolab’den kahve deneyim merkezi

Yerli kahve zinciri Espressolab, 50 milyon lira yatırım aldı. Yeni yatırımıyla pazardaki konumunu daha da güçlendirmeyi hedefleyen marka, İstanbul Merter’de 6 bin metrekare genişliğinde bir kahve deneyim merkezi açtı. Espressolab Roastery adını alan merkez, aynı zamanda Espressolab’in Türkiye’deki 100. şubesi olma özelliği taşıyor.

Lansmanı 11 Eylül Pazar günü gerçekleşen Espressolab Roastery’de kahve kavurma merkezi, coffee shop, mocktail bar, bakery, workshop station, konferans salonu, mini sera alanı, ortak çalışma odaları gibi birbirinden farklı konseptlerde alanlar yer alıyor.

İlk etapta 200 kişiye istihdam yaratmayı hedefleyen merkez, klasik kahve mağazası hizmetinden ziyade nitelikli kahve deneyimi, kahveye ilişkin sunduğu teorik ve pratik bilgiler, konser, workshop ve sanat etkinlikleriyle ziyaretçilerine yenilikçi bir kahve deneyim ortamı sunmayı hedefliyor.

Espressolab Pazarlama ve Kurumsal İletişim Müdürü Ersin Kefeli

Espressolab Roastery’nin dünyanın dört bir yanından kahve severlerin ziyaret etmek isteyeceği bir kahve deneyim merkezi olacağını vurgulayan Espressolab Pazarlama ve Kurumsal İletişim Müdürü Ersin Kefeli, “Espressolab olarak kurulduğumuz ilk günden bu yana nitelikli kahveyi dünyadaki tüm kahveseverlerle buluşturma amacıyla çok çalışıyoruz. Bu doğrultuda topraktan fincana kadar tüm süreçlerde bir kahve çekirdeğinin hikâyesinde değer ortaya koymak, çekirdeği üreten çiftçiden kahveyi hazırlayan baristaya kadar tüm süreçlerde sürdürülebilir ve kaliteli kahve deneyimi yaşatmak en büyük hedefimiz. Espressolab Roastery ise bizim bu amaçlar doğrultusunda anlatmak istediğimiz hikâyemizi daha fazla kişiye ulaştırma noktasında çok önemli bir proje olacak” açıklamasında bulundu.

Türkiye, Katar, Ürdün, Mısır, Birleşik Arap Emirlikleri, Fas, Almanya, Güney Afrika, Kıbrıs, Filistin ve Portekiz’deki mağazalarında, kendi kavurduğu kahvelerini misafirlerine sunan Espressolab’in yeni merkezinde kahve kavurma işlemlerinin izlenebileceği Roastery bölümü de misafirlere açık olacak. Workshop Station alanında ise uzman baristalar ve konuk edilecek dünya barista şampiyonlarının eğitim vereceği kahve workshop’ları düzenlenecek.

Espressolab Roastery ile yatırımcı ilgisini de artırmayı hedefleyen Espressolab, dünya genelinde 11 ülkede 165 mağazasıyla hizmet vermeye devam ediyor.

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.