MediaCat

Ertelendikçe artan farkındalık

Arjantin’de meme kanseriyle mücadele için ertelemenin etkisini tersine çeviren kampanya.

Ertelendikçe artan farkındalık

Çoğu kadının meme kanserine karşı yıllık kontrollerini erteleyerek aksattığı Arjantin’de farkındalık yaratmak isteyen Arjantin Kanserle Mücadele Birliği (LALCEC), geçtiğimiz ay Meme Kanseri Farkındalık Günü’nde ertelemenin gücüne başvurdu.

30 sivil toplum kuruluşunun desteğiyle başlatılan farkındalık kampanyasında, 19 Ekim olarak belirlenen Meme Kanseri Farkındalık Günü ertelendikçe ertelendi. Her ertelemede medyanın ilgisi artarken, erteleme 1 Kasım’a kadar devam etti. Bu süre içerisinde kadınlara ücretsiz mamografi sunuldu.

#NoTePostergues (#KendiniErteleme) etiketiyle hayata geçirilen kampanyaya Arjantin Futbol Federasyonu bile destek verdi, takımlar maçlardan önce erteleme duyurusu paylaştı.

Grey Arjantin COO’su Hernán Kritzer, “Binlerce kadın yıllık mamografisini günden güne erteliyorsa biz de Meme Kanseri Farkındalık Günü’nde aynısını yapmalı ve medyada her gün yer alarak, her ertelemeyi farkındalık artıran fazladan bir güne çevirmeliydik” şeklinde konuştu.

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.