Ericsson Türkiye’den şirket satın aldı

Ericsson Türkiye Genel Müdürü Anders Lindblad, Ericsson olarak...

28.05.2009 - 12:25 | MediaCat

Ericsson, yazılım şirketi Bizitek’in tüm hisselerini satın alarak bünyesine kattı. Bizitek’te çalışan 95’i mühendis toplam 117 kişi Ericsson Türkiye’nin kadrosuna dahil oldu. Böylece şirketteki toplam çalışan sayısı 577 kişiye yükseldi.

Ericsson Türkiye Genel Müdürü Anders Lindblad, Ericsson olarak Türkiye’ye yatırım yapmaya devam ettiklerine dikkat çekti. Bizitek’i ‘doğru ülke-doğru alan- doğru şirket’ kapsamında satın aldıklarını anlatan Linblad, “Türkiye’nin potansiyelini bu tip birleşmelerle dünyaya daha iyi bir şekilde açacağımıza inanıyoruz” dedi.

Linblad, şöyle devam etti:

“Bu yatırım Ericsson Türkiye tarihinde önemli bir dönüm noktası oluşturuyor. Ericsson olarak ücretlendirme, provizyonlandırma, faturalama ve müşteri ilişkileri yönetimi katmanlarında uçtan uca servis verebilecek bir yetkinliğe sahip oluyoruz. Bizitek’in potansiyelini global uzmanlığımız ile destekleyerek Türkiye’de ve bölgede güçlü bir büyüme yaratacağımıza inanıyoruz.”

Müşteri İlişkileri Yönetimi (CRM), İş Süreçleri Yönetimi (BPM) ve İnsan Kaynakları Yönetimine (HRM) yönelik yazılımlar geliştirmek üzere, 2000 yılında Probil iştiraki olarak kurulan Bizitek, ayrı bir şirket olarak konumlandırılarak kendi adını “Bir Ericsson Kuruluşudur” ibaresiyle sürdürmeye devam edecek.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.