MediaCat

Ergin Binyıldız’dan Serdar Erener’e yanıt

Havas CCO’su Binyıldız, Erener’in ifadelerini Facebook’tan eleştirdi.

Ergin Binyıldız’dan Serdar Erener’e yanıt

Serdar Erener‘in MediaCat’in Ağustos sayısında ve internet sitesinde yayınlanan “Patlat müşterine bir Uber de görelim!” başlıklı söyleşisinde sarf ettiği “İlk 3 ajans arasında Alamet, TBWA ve Havas var. Havas bir deterjan markasının reklamıyla bu sıralamada başa oynamış. Yani tek bir ürünün iddialı reklamı bir ajansın yerini belirliyor. Hâlâ çok küçük bir dünyadan bahsediyoruz” sözlerine tepki gösteren Ergin Binyıldız, Erener’i Facebook hesabında yayınladığı açıklamayla eleştirdi.

Havas Worldwide Istanbul CCO’su Binyıldız, Erener’e şu sözlerle yanıt verdi:

Serdar Erener reklam dünyasının küçüklüğüne örnek verirken şöyle demiş: “Havas tek bir deterjan markasının iddialı reklamı ile sıralamada başa oynamış. Yani tek bir ürünün iddialı reklamı bir ajansın yerini belirliyor. Hala çok küçük bir dünyadan bahsediyoruz.”

Ben kendisini düzelteyim:

Havas’ın görünürlüğü tek bir markadan filan gelmiyor. Havas, Reckitt Benckiser‘in tüm markalarının (Finish, Vanish, Calgon, Veet, Durex vs.) yanı sıra İstikbal, Peugeot, Total, Citroen, Ferrero, Borusan, BKM gibi markalara da hizmet veriyor. Yaptığımız işlerle geçtiğimiz sene içinde neredeyse tüm markalarımızın pazar payı ve karlılığında artış sağladık (negatif trendde olanlar dâhil). Onun da büyük ihtimalle hayranlıkla izlediği global ajansların elinden konkur kaptık. En az dört uluslararası proje gerçekleştirdik. Uygulama yapmak yerine işlerimizi başka ülkelerde uygulatan ajans olduk. Çoğu yabancı 50’ye yakın ödülle yaratıcılıkta Türkiye’de ilk üçe, kendi network’ümüzde de ilk 10 içine girdik. Tüm bunları yaparken de ne tanıdık kıyağından faydalandık ne de formüllere sırtımızı yasladık. Her bir kapıyı fikirlerimizle açtık. Kimi zaman başarısız bile olsak konvansiyoneli devamlı zorladık. Biz sıralamada başa oynamayacağız da kim oynayacak onu da söylesin lütfen.

Kendisinin bilgi kaynağını bilmiyorum. Havas hakkında doğru düzgün bilgi almak isterse de dilediği zaman bana ulaşabilir. Seve seve anlatırım.

Erener’in söyleşisinin tamamına buradan, Binyıldız’ın Facebook’ta paylaştığı yanıta ise buradan erişebilirsiniz.

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.