Erdil Yaşaroğlu: Transferlerimiz olacak

Penguen editörlerinden, karikatürist Erdil Yaşaroğlu, MediaCat’e konuştu. Yakında yeni isimler ve transferlerle dergiyi canlandıracaklarını söyleyen Yaşaroğlu, şimdilerde yeni bir dergi yapıyormuş gibi bir heyecan duyduklarını ifade ediyor…

17.08.2007 - 13:31 | MediaCat

Penguen editörlerinden, karikatürist Erdil Yaşaroğlu, MediaCat’e konuştu. Yakında yeni isimler ve transferlerle dergiyi canlandıracaklarını söyleyen Yaşaroğlu, şimdilerde yeni bir dergi yapıyormuş gibi bir heyecan duyduklarını ifade ediyor…


Yakın zamanda birkaç arkadaşınız ayrıldı? Bundan sonra ne yapacaksınız?

Aslında arkadaşlarımızın ayrılığı bizim için sürpriz oldu. Pazartesi dergiyi yapacağız, çarşamba günü geldiler biz yokuz pazartesi dediler. O nedenle ilk dergide yeni duruma hızlı bir reaksiyon veremedik. Ancak kendi işlerimizi çoğaltarak bir şey yapabildik. Her şey çok hızlı bir şekilde gelişti.

Kaan Sezyum, bizde yazmaya başladı. Onu seviyoruz, uzun zamandır istediğimiz birisiydi. Böyle bir yer açılınca da böyle bir şansımız oldu, güzel oldu. Özer Aydoğan vardı genç yumurtalardan yetiştirdiğimiz. Onu birkaç ay sonrası için yetiştirmeye çalışıyorduk, biraz daha pişsin diye düşünüyorduk ama o da şimdi bizde çalışmaya başladı, güzel de oldu. Ona köşe verdik. Ayrılan arkadaşlarımızın yerini doldurabileceğini düşünüyorum yakın zamanda.

Tabii aklımızda bir iki transfer veya yeni görüştüğümüz, başka alanlarda, illüstrasyon veya reklam alanlarında profesyonel birkaç arkadaşımız var. İsimlerini şimdi söyleyemeyeceğim, olmayabilirler de çünkü. Editör olarak okuyucuyu üzmeden ayrılan arkadaşların eksikliğini hissettirmeden bu süreci geçmek istiyoruz.

Bu sürecin bizim için ayrıca eğlenceli bir tarafı oldu. Yeni bir dergi yapıyormuş gibi bir enerji geldi.


Transferler, değişiklikler ne zaman olacak peki?

Önümüzdeki bir ay içerisinde değişiklik fark edilecek. Dergiyi bir anda canlandıracak yeni isimler gelecek. Yapacaklarımız hemen fark edilir. Bu işi hızlı bir şekilde yapmamız lazım. Editörler iş başında o nedenle.


Ayrılan arkadaşlarınız yeni dergi çıkarmaya hazırlanıyorlar…

Aslında güzel olur, tuttururlarsa sevinirim. Karikatür camiası böylece çok diri kalabilir, bir rehavet ortamı doğmaz hiçbir zaman. O yüzden ben hayırlısı olsun diyorum. Bu okuyucuların işine yarayacak bir şey bir yandan da. Önce biraz üzülebilirler ama aslında onların sevinebileceği bir şey. Ben de mesela bir okur olarak çok seviniyorum.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.