Altınbaş Holding Göztepe’ye talip

Ali Şen ve Fatih Terim`li Alpet reklamlarıyla futbola ısınan Altınbaş Altınbaş Holding, TMSF`nin satacağı Göztepe'ye talip oldu.

17.08.2007 - 12:10 | MediaCat

Ali Şen ve Fatih Terim`li Alpet reklamlarıyla futbola ısınan Altınbaş Holding, TMSF`nin satacağı Göztepe’ye talip oldu.

Halen kuyumculuğun yanı sıra akaryakıt, enerji, inşaat ve denizcilik sektörlerinde faaliyet gösteren Altınbaş Holding , TMSF `nin satışa çıkardığı Göztepe Spor`a teklif verdi. Altınbaş Holding Yönetim Kurulu Başkanı İmam Altınbaş , `Özellikle İzmir `de son derece güçlü taraftarı bulunan, altyapısı kuvvetli bir takım olan Göztepe Spor`u üç büyüklerin yanında hak ettiği yere getirmeyi hedefliyoruz` dedi. Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF ), Bilgin Grubu borçlarından dolayı devraldığı Göztepe Spor`un ticari ve iktisadi bütünlüğünü 110 bin YTL muhammen bedelle satışa çıkardı. İhaleye teklif veren 5 yatırımcıdan biri olan Assos Perakende Mağazacılık, Altınbaş Holding `in şirketi. Akaryakıt, finans ve kuyumculuk sektöründe faaliyet gösteren holding, 20 Ağustos günü yapılacak ihaleyi kazanırsa, yeşil sahalarda da rekabete girecek .

Altınbaş `ın ihalede yarışacağı şirketlerden biri, taraftarların da desteğini arkasına alan eski başkan Levent Ürkmez`in kurduğu Göztepe Danışmanlık . Mevcut dernek yönetimi de Özgöztepe A.Ş adı altında şirket kurarak ihaleye girme kararı aldı .