MediaCat

Engelleme sırası Twitter’da

Venezuela’da hükümet hesaplarına erişim engeli.

Engelleme sırası Twitter’da

Genellikle hükümetlerin Twitter’a erişim engeli getirme kararları ya da Twitter üzerinde uyguladıkları sansürler gündeme gelir. Fakat bu defa hükümet hesaplarını engelleme sırası Twitter’a geçiyor.

Muhalif sesleri susturma çabaları kapsamında Twitter’ı da sansürlemeyi es geçmeyen Venezuela hükümeti, bu kez sansürlenen tarafta yer alıyor. Zira Twitter, aralarında başkanlık sarayının televizyon ve radyo yayını hesaplarının da bulunduğu, hükümet ile ilişkili 180 hesaba erişim engeli getirdi. Her ne kadar Twitter’ın bu kararının nedeni tam olarak bilinmese de yetkililer duruma bir hayli tepkili. Venezuela Devlet Başkanı Nicolás Maduro, Twitter’ın erişim engeli kararını Chavez karşıtı bir hamle olarak değerlendirerek, hesapların sadece Chavez destekçisi oldukları için engellendiğini söyledi.

Maduro Twitter’a karşı boykot çağrısında bulunmuyor. Sosyal medya savaşlarını önemseyen Maduro, boykot yerine hükümetin binlerce yeni hesap açarak mücadeleye devam edeceğini belirtiyor.

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.