En özel yol arkadaşınız, merakınız

Canon ile merak ve ilham dolu yolculuklar.

29.05.2018 - 11:39 | Arzu Nilay Kocasu

En özel yol arkadaşınız, merakınız

Avustralyalıların büyük bir bölümü, merakın insanın zihinsel sağlığını ve huzurunu artırdığını düşünüyor. Canon Avustralya tarafından ülke çapında gerçekleştirilen bir araştırmaya göre ise, Avustralyalıların üçte ikisi ülkelerindeki insanların merak mefhumuna hakkını yeterince vermediği görüşünde.

Araştırma sonuçlarına baktığında aktivitelerin seyahat ve yeni yerler görme merakını büyük ölçüde artırdığını gören Canon, elde ettiği bu bulguyu teste tabi tutmak amacıyla Irene Zagoridis’in kapısını çalmış.

Yunanistan’da doğup çocuk yaşta Avustralya’ya gelen 72 yaşındaki Irene, tüm hayatını çocuklarına, ailesine adamış bir kadın. Kendisini “meraksız” biri olarak niteleyen Irene’in merak duygusunu tetiklemek isteyen Canon, ona bir fotoğraf makinesi vererek Irene’i memleketi Yunanistan’a bir yolculuğa çıkarmış.

60 yılı aşkın bir sürenin ardından Yunanistan’a geri dönen Irene’in deneyimini yaklaşık dört dakikalık bir film haline getiren Canon, kampanyasının açıkhava ve dijital ayaklarında ise Irene’in seyahat günlüklerini sergiliyor. 27 Mayıs – 1 Eylül 2018 tarihleri boyunca farklı mecralarda yer alacak kampanya kapsamında, Irene’in yanı sıra iki yeni gezginin daha hikâyelerine yer verilecek.

Merak edenler, Irene’in yolculuk boyunca çektiği fotoğraflara buradan ulaşabilirler.

KÜNYE

  • Reklamveren: Canon Avustralya
  • Reklam Ajansı: Leo Burnett Sydney
  • Yapımevi: The Hive
  • Yönetmen: Ed Copestick
Kaynak: The Stable

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.