En medyatik ünlüler listesinde sürpriz bir isim

MTM'nin düzenli olarak hazırladığı “ayın magazin gündemi” konulu raporuna göre; geçtiğimiz ay Türkiye’nin en çok konuşulan ismi...

05.05.2010 - 00:00 | MediaCat

Medya Takip Merkezi’nin (MTM) düzenli olarak hazırladığı “ayın magazin gündemi” konulu raporuna göre; geçtiğimiz ay Türkiye’nin en çok konuşulan ismi listede sürpriz bir yükseliş yakalayan Kenan İmirzalıoğlu oldu.

Yakışıklı oyuncunun Zeynep Beşerler’le ayrılık haberlerinin çıkmasının ardından adının yeni bir aşk dedikodusuna karışması, medyanın yakın markajına girdi. İmirzalıoğlu, oynadığı Ezel dizisi ve Pepsi’nin reklam filmiyle dikkatleri üzerine çekmeye devam ederken “Ejder Kapanı” filmiyle Sadri Alışık ödülünü, İsmail Cem ödül töreninde ise “Ezel” dizisiyle en iyi drama dizisi aktörü ödülünü alması, magazin medyasının ilgisini topladı. Medyatik oyuncu ay boyunca 934 haber ve yazıda yer buldu.

KIVANÇ TATLITUĞ’UN YILDIZI PARLAMAYA DEVAM EDİYOR
MTM’nin aynı araştırma raporuna göre, Nisan ayının en popüler ikinci ismi Kıvanç Tatlıtuğ oldu. İdil Fırat’la yaşadığı aşk dedikodularıyla popülaritesi artan Kıvanç Tatlıtuğ, gazete, dergi, TV kanalı ve haber sitelerinde toplam 893 habere konu edildi. Tatlıtuğ, her perşembe yayınlanan Aşk-ı Memnu dizisinde sergilediği oyunculukla da dikkatleri üzerine çekmeye devam etti.

AYRILIK HABERİ HANDE YENER’İN REYTİNGİNİ ARTIRDI
Yeni çıkarttığı “Hande’ye neler oluyor” albümüyle ve farklı tarzıyla dikkatleri üzerine çeken Hande Yener geçtiğimiz ayın en popüler bir diğer ismi oldu. Üç yıldır beraber olduğu Kadir Doğulu’dan ayrılması ve hemen ardından başka biriyle adının aşk dedikodularına karışması, Yener’e olan ilgiyi kat be kat arttırdı. Önceki aya göre haber sayısı yüzde 175 artan Yener, toplam 741 habere konu edildi.

Geçtiğimiz ayın en çok konuşulan isimlerinden biri de Beyazıt Öztürk oldu. Ünlü showmen, Denizbank reklam filmindeki sempatik oyunculuğu ile dikkatleri üzerine topladı. Ay boyunca 737 haber ve yazıda yer alan Beyaz’ın vergi rekortmenleri listesine girmesi de, öne çıkan konu başlıkları arasındaydı. Medyanın Beyaz’a gösterdiği ilgi, önceki aya oranla yüzde 142 artış gösterdi.

AVŞAR ZİRVEDEN DÜŞTÜ…
Mart ayında en medyatik ünlüler listesinde zirvede yer alan Hülya Avşar’ın, bu ay bu sıralamada beşinciliğe gerilemesi dikkat çekti. Haber sayısında % 49 oranından düşüş yaşanan Avşar, ay boyunca toplam 795 haber ve yazıda yer buldu.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.