En iyi deprem filmleri

Doğal Afet Sigortaları Kurumu’nun (DASK) üniversitelerin iletişim fakültesinde okuyan öğrencilere yönelik Kısa Film Yarışması’nın ikincisi sonuçlandı.

14.02.2011 - 00:00 | MediaCat

Doğal Afet Sigortaları Kurumu’nun (DASK) üniversitelerin iletişim fakültesinde okuyan öğrencilere yönelik Kısa Film Yarışması’nın ikincisi sonuçlandı. “Deprem geçecek, hayat devam edecek” temalı yarışmada Marmara Üniversitesi’nden Akif Çelebioğlu “Çığlık” filmiyle birinci, İstanbul Üniversitesi’nden Onur Barış “El” filmiyle ikinci, Fırat Üniversitesi’nden Süleyman Atlan “Umursamamanın Önlenebilirliği” filmiyle üçüncü oldu. Doğu Akdeniz Üniversitesi’nden Kürşat Sekmen “Kapı”, Ege Üniversitesi’nden Ömer Sinir “Maalle” filmiyle mansiyon ödülüne layık görüldü. Dereceye giren filmleri aralarında yönetmen Derviş Zaim, sinema yazarı Mehmet Açar ve oyuncu Zeynep Beşerler’in de olduğu jüri belirledi.

Doğal Afet Sigortaları Kurumu’nun (DASK) genç nesillerde deprem bilincini oluşturmak, üniversitelerin iletişim fakültelerinde okuyan öğrencileri üretime teşvik etmek için düzenlediği Kısa Film Yarışması’nın ikincisi sonuçlandı. “Deprem geçecek, hayat devam edecek” temalı yarışmaya 21 üniversiteden 80 eser katıldı. Yarışmada birincilik ödülüne Marmara Üniversitesi’nden Akif Çelebioğlu’nun “Çığlık” filmi layık görülürken İstanbul Üniversitesi’nden Onur Barış “El” filmiyle ikinci, Fırat Üniversitesi’nden Süleyman Atlan “Umursamamanın Önlenebilirliği” filmiyle üçüncü oldu. Yarışmadaki mansiyon ödüllerini ise Doğu Akdeniz Üniversitesi’nden Kürşat Sekmen “Kapı”, Ege Üniversitesi’nden Ömer Sinir “Maalle” filmiyle aldı.

Kısa Film Yarışması’nı bir gelenek haline getirmek istediklerini vurgulayan DASK Yönetim Kurulu Başkanı Selamet Yazıcı şunları söyledi:

“Yarışmamızın Türkiye’nin dört bir yanındaki üniversite öğrencilerinden gördüğü yoğun ilgi, eserlerin üslup ve teknik açısından sergiledikleri çeşitlilik bizi çok memnun etti. Öğrencilerin deprem konusundaki duyarlılık ve yaratıcılıkları oldukça etkileyiciydi. Tüm filmleri keyifle izledik ve aralarından seçim yapmakta zorlandık. Birbirinden değerli jüri üyelerimizin son derece güvendiğimiz değerlendirmeleri sonucunda çıkan bu sonuç hepimizi tatmin etti. Dereceye giren öğrencilerimizi ve eğitim gördükleri üniversiteleri yürekten tebrik ediyoruz. Ödüllerimizi Mart’ta düzenleyeceğimiz özel bir törenle öğrencilerimize ve üniversite yöneticilerimize takdim edeceğiz.”
 

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.