MediaCat

En değerli harçlık

Tohum Otizm Vakfı, bayram harçlıklarını otizmli çocuklar için eğitime dönüştürüyor.

En değerli harçlık

Doğuştan gelen ve genellikle yaşamın ilk üç yılında fark edilen gelişimsel bir farklılık olan otizmin nedeni günümüzde hala bilinmiyor. Otizmin bilinen tek çaresi ise erken tanı ile yoğun, sürekli ve özel eğitim. Eğitim her çocuğun anayasal hakkı ama otizmli çocuklar için eğitim, haktan da öte tek çare.

Otizm spektrum bozukluğu olan çocuklara erken tanı konulması, çocukların özel eğitimle topluma kazandırılmasına öncülük edilmesi ve bunun yurt çapında yaygınlaştırılması amacıyla faaliyetlerini 2003 yılından bu yana sürdüren Tohum Otizm Vakfı, Kurban Bayramı öncesinde 4129Grey desteğiyle #EnDeğerliHarçlık kampanyasını hayata geçiriyor. Bayram harçlıklarını otizmli çocukların tek tedavileri olan özel eğitime dönüştürmeyi hedefleyen #EnDeğerliHarçlık kampanyasında 5290’a TOHUM yazılarak atılan SMS’ler 10 TL’lik harçlık bağışına dönüşüyor.

Vakfın kuruluş amacının, erken tanı ve eğitimle otizmli çocukları topluma, eğitim hayatına, sosyal hayata kazandırmak ve bağımsız bireyler haline getirebilmek olduğunu söyleyen Tohum Otizm Vakfı Genel Müdürü Betül Selcen Özer, “Bayram harçlığı almış bir çocuğun yüzündeki gülümsemeyi bir düşünün. Biz de vakfımızda okuyan otizmli çocukların eğitim burs fonuna destek için bayram harçlıklarınıza talibiz. İçinden geçtiğimiz bu zor dönemde üzerimize düşen sorumlulukları yerine getirirken, dayanışma ve beraberliğin her zamankinden çok daha önemli olduğunu biliyor ve herkesi #EnDeğerliHarçlık kampanyasını desteklemeye davet ediyoruz. Haydi siz de TOHUM yazıp 5290’a SMS atarak 10 TL bağışlayın. Bu bayramı otizmli çocukların bayramı yapalım” dedi.

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.