MediaCat

AMV BBDO’dan sosyal mesafeye teşvik eden “itici” tişörtler

Reklam ajansı, Birleşik Krallık halkını aralarına biraz mesafe koymaya ikna etmeye kararlı.

AMV BBDO’dan sosyal mesafeye teşvik eden “itici” tişörtler

Coronavirus ile mücadelede bilinen en etkili iki yol maske takmak ve sosyal mesafeyi korumak. Ancak her ne kadar dünya genelinde COVID-19 ile mücadelede bu iki tedribin öneminden haberdar olunsa da da aralarında Türkiye’nin de olduğu pek çok ülkede bu kurallara uymakta güçlük çekildiğini fark etmek için sokağa şöyle bir çıkmak yeterli.

İnsanların birbirleriyle aralarına mesafe koymamaktaki ısrarlarını onları birbirlerinin gözünde biraz iticileştirerek aşmanın mümkün olduğuna inanan AMV BBDO, aralarında illüstratör Simon Landrain, The Walkers Switch podcast’inin sunucusu Lauren Peters ve animationseries2000 ikilisi gibi yaratıcı isimlerin yardımıyla bir dizi “iğrenç” tişörtten oluşan Distance Couture adlı bir projeye imza attı.

Üstlerinde “Leş gibi kokuyorum”, “Gel de sana çocuklarımın ne kadar şahane olduklarını anlatayım”, “Anketimize katılmak ister misiniz?” gibi “itici” cümlelerin yazılı olduğu tişörtleri online sosyal girişim Print Social’dan satın almak mümkün. Projeden elde edilen gelirin tamamı Birleşik Krallık’un ulusal sağlık hizmeti NHS’in hayır kurumu NHS Charities Together aracılığıyla NHS’e bağışlanacak.

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.