Emrah Akay hakkında bilmediğiniz 6 şey

Emrah Akay hakkında bilmediğiniz 6 şey

Merak edenlere özel: Bıyığın hikâyesini de öğreniyoruz.

07.04.2017 - 16:09 | Tuğba Özögretmen

Sektörel haberlere ufak bir mola verip özel hayatları altı maddede keşfe çıktığımız serimizin yeni konuğu MullenLowe İstanbul ECD’si Emrah Akay.

Serinin önceki isimlerine göz atmak isteyenleri, Alametifarika Kurucu Ortağı ve Yönetici Kreatif Direktörü Uğurcan Ataoğlu, Titrifikir Kurucu Ortağı ve ECD’si Kerem Kanık, 4129Grey CEO/Chief Happiness Officer ve Grey EMEA Chief Digital Officer Alemşah Öztürk, Cheil Worldwide Turkey Kreatif Direktörü Cihan Kavaklıpınar, Serdesin Kurucu ve Chief Creative Director’ı Serhat Bayram, Wanda Digital Yönetici Ortağı Burçak Günsev, Tribal Worldwide İstanbul Ajans Başkanı ve ECD’si Arda Erdik, Punch Kurucu ve Kreatif Direktörü Ali Musa Paça, Rafineri Kreatif Direktörü Setenay Özcan Yıldırım, Ogilvy&Mather İstanbul ECD’si Selim Ünlüsoyve C-Section Kreatif Direktörü Kıvanç Talu‘nun bilinmeyenlerine alalım.

1. Kuleli Askeri Lisesi ve Kara Harp Okulu mezunuyum.

Bizim zamanımızda iyiydi, henüz FETÖ tarafından ele geçirilmemişti. Ama yine de sızmışlardı ve biz tespit edilmeleri için uğraşıyorduk. Ben ordudan 1993’te ayrıldım, şimdi düşününce “iyi yapmışım” diyorum. Askerliğin bana en büyük faydası ülke insanını yakından tanımam oldu.

Emrah Akay hakkında bilmediğiniz 6 şey

2. Kağıt Gemi isimli bir grubum vardı.

95’te sözlerinin çoğunu ağabeyim Oğuzhan Akay’ın yazdığı, tamamen kendi bestelerimizden oluşan bir albüm çıkarttık. O dönemde haftanın beş gecesi Beyoğlu barlarında çalarak iyi bir takipçi kitlesi yarattık. Dinlemek için YouTube’da “Kağıt Gemi ’95” diye aratırsanız çıkar. Kim bilir, belki yeniden bir şeyler yaparız…

Emrah Akay hakkında bilmediğiniz 6 şey

3. Şair, yazar bir aileden geliyorum.

Sevgili babam Abdullah Akay (87), geçen sene 13’üncü kitabını çıkarttı. Şu aralar 14’üncüyü yazıyor. Başta ağabeyim, ikizim (evet bana benzemeyen bir ikizim de var) ablam hepsi edebiyatla iç içe.

Emrah Akay hakkında bilmediğiniz 6 şey

4. Yazmaya muhabirlik yaparak başladım.

Number 1 dergisinde müzik muhabirliği yaptım bir süre. Çok zevkliydi. Şimdi böyle bir meslek var mı bilmiyorum.

5. Kitabımı okumasanız da olur.

2014’te ilk kitabım yayınlandı. Derin düşünce kategorisinde bir eser olarak tanımladığım kitap bana ders oldu. Kitap okumak Türk insanının ihtiyaç listesinde 235’inci sıradaymış. Her 100 kişiden sadece 4’ü kitap okuyormuş.

Emrah Akay hakkında bilmediğiniz 6 şey

6. Bıyığın hikâyesi…

Uçları kıvrık bıyığımı bundan 6-7 sene önce kendi yazdığımız bir filmde korsan rolünde oynamak için bıraktım. Tabii ucuna ekleme yapılmıştı. Sonrasında kesmedim, sevdim ve artık benim için sembolleşti. Ama her an kesebilirim de…

Filmde Beyaz, Erdal Özyağcılar, Sedef Avcı ve Bülent Şakrak’la birlikteyiz. Arkada ekipten Yılmaz ve Pasha da var.

İşte o film:

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.