Emirates, global reklam ajansını seçti

Havayolu şirketi Emirates, 160 milyon dolar değerindeki global reklam çalışmalarını yönlendirmesi için Strawberry Frog Amsterdam...

28.07.2010 - 00:00 | MediaCat

Havayolu şirketi Emirates, 160 milyon dolar değerindeki global reklam çalışmalarını yönlendirmesi için Strawberry Frog Amsterdam ile çalışmaya karar verdi. Haziran ayında açılan konkuru kazanan ajans, havayolu şirketinin faaliyet gösterdiği 80 pazardaki tüm yaratıcı çalışmalarından sorumlu olacak.

Emirates’in kurumsal iletişimden sorumlu kıdemli başkan yardımcısı Boutros Boutros, neden Strawberry Frog’u seçtiklerine ilişkin olarak; ajansın kendilerine, kurumsal vizyonları ile ilgili sıra dışı ve yaratıcı fikirler sunmasının seçimde belirleyici olduğunu belirtti. Boutros, ajansın şirketi götürmeyi vaat ettikleri yer ile kendilerinin olmayı istediği yerin mükemmel bir biçimde uyduğunu ifade etti. Boutros, kendilerinin global iletişim partneri olarak niteledikleri ajansla yeni bir işbirliğine başlamak için sabırsızlandıklarını da sözlerine ekledi.

Ağustos ayında şirket, konkur açmaksızın Birleşik Krallık pazarının 3,5 milyon pound değerindeki yaratıcı çalışmalarını, Leagas Delaney’den alarak VCCP’ye emanet etmiş, daha sonrasında ise ajanstan tüm global yaratıcı medya çalışmalarını yönlendirmesini istemişti. 2008 yılında Emirates, global medya çalışmalarını Publicis Groupe Media’ya konsolide etmişti. Ajans, konkurun final turunda OMD’ye karşı üstün gelerek, şirketin global medya çalışmalarını yönlendirmeye başlamıştı.

medyaloji.net

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.