Efsane başarılara efsane ödül

Adını hâlâ yaşayan Sardes antik kentinden alan Sardis Ödülleri, finans sektöründeki efsane başarıları ödüllendirecek. Tıpkı Sardes gibi, Sardis Ödülleri'nde başarıya ulaşmış projeler de tarihin sayfalarına altın harflerle yazılacak ve gelecek kuşaklara ilham verecek.
01.04.2019 - 10:11

Efsaneye göre Frigya Kralı Midas; sanat, eğlence ve şarap Tanrısı Dionysos’tan bir dilekte bulunur: “Her tuttuğum altın olsun.” Dionysos dileğin hemen gerçekleşmesini sağlar. Öyle ki gerçekten de Midas’ın her tuttuğu altın olur. Ekmeği, yemeği hatta kızı bile. Bunun üzerine kral pişman olur. Dionysos’a gider ve dileğini geri almasını ister. Dionysos dileğin iptal olması için Midas’ın Sardes şehrinin ortasından geçen Paktolos Irmağı’nda yıkanmasını söyler.
Midas, Paktolos Irmağı’nda yıkanır. O eski hayatına döner ama ırmak için yeni bir başlangıç olur bu olay. Irmağın içindeki kumlar altınla dolar. Bu durum, ırmağın ortasından geçtiği şehir Sardes (Sardis) için büyük bir şanstır. Lidya’nın başkenti Sardes’in kralları, dünyanın en zengin insanları olacaktır bundan sonra. Hatta bir zamanlar Lidya Kralı Kroisos (Karun) için söylenen “Karun gibi zengin” sözü de o zamanlardan gelir.

M.Ö. 1300’lü yıllarda kurulan Sardes, Manisa’nın Sart kasabasında bulunan ve bugün hâlâ yaşamakta olan bir antik kent. Binlerce yıl ayakta kalmış Lidya Uygarlığı’nın başkenti. Sardesliler ırmaktan topladıkları altınla ilk sikkeyi basarlar. Tarihteki ilk paranın üstünde gücü sembolize eden aslan, diğer tarafında ise boğa resmi vardır.

2008'den 2018'e Türkiye

Sardis Ödülleri Jüri Başkanı: Akın Öngör

Bu yıl ilk kez sahiplerini bulacak Sardis Ödülleri ismini bu hikâyeden aldı. Finans sektöründeki yenilikçi, inovatif, yaratıcı ve etkili projeleri ödüllendirmek üzere yola çıktık. Batı Anadolu’yu binlerce yıl hâkimiyeti altına almış bir imparatorluğun başkenti ve paranın doğduğu yer olan Sardis, sadece bizim için değil bankacılık sektörünün duayenlerinden jüri başkanımız Akın Öngör için de çok anlamlı.

Öngör, bankacılıktan sonra şarapçılık sektöründe Selendi markasıyla başarıdan başarıya koşuyor. Selendi’nin bağları Manisa’da Sardis antik kentinin hemen yanı başında. Bu anlamlı tesadüf bizim için hikâyeyi ve ödülleri daha da heyecanlı hale getirdi.

Yenilikçi ve inovatif bakış

Ürün ve hizmet inovasyonundan dijital pazarlamaya, müşteri deneyimi ve etkileşiminden ekosistem stratejisine, inovatif hızlandırma ve kuluçka programlarından kurum içi inovasyona, entegre iletişimden pozitif sosyal etkiye dek pek çok kategorideki yenilikçi projeleri değerlendirecek büyük jürimiz. Stratejiden uygulamaya ve iş sonuçlarına kadar tüm başarılar dikkate alınacak.

Efsane başarılara efsane ödülYarışmanın başvuruları Sardiwsawards.com adresinden 28 Ağustos 2019 tarihine kadar yapılabiliyor. 26 Eylül’de ise ödül töreni gerçekleşecek.

Aradan binlerce yıl geçmesine karşın altın ve para insanoğlu için hâlâ büyük önem taşıyor. Dünyada kimin eline geçerse gücü de ona veren bu iki değerle özdeşleşmiş finans sektörü ülkemizin en güçlü endüstrilerinden biri. Diğer endüstrilere ilham verecek pek çok projeye ışık tutacağımızdan eminim. Üstelik bu projelere ışık tutmakla kalmayıp tarihin sayfalarına da taşımaya destek vereceğimiz için çok mutluyuz.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.