Edebiyatın klasikleri kendi fontlarına kavuşuyor

The Reading Associaton of the Philippines ve BBDO Guerrero, okunması ertelenen klasik eserlere hakkını vermek için bir kampanya hazırladı.

18.03.2020 - 14:29 | Arzu Nilay Kocasu

Dünyanın İngilizce konuşulan en büyük ilk beş ülkesinden olan ve her yıl 600 bin ila 1 milyon yeni kitabın yayımlandığı Filipinlerde, çoğu kitapsever için edebiyatın büyük klasiklerine sıra bir türlü gelmiyor. Saygınlıklarını ispatlamış oldukları halde çoğu okur nezdinde “acelesi olmayan” klasik eserlere hakkını teslim etmek ve daha fazla sayıda insanı bu kitapları okumaya teşvik etmek isteyen The Reading Associaton of the Philippines, BBDO Guerrero işbirliğinde, klasik kitapları taze bir tasarımla kitapseverlerin beğenisine yeniden sunuyor.

Klasiklerin, hikâyesine uygun olarak tasarlanmış özel fontlarla yeniden hazırlandığı Font Books projesinde yer alan tasarımlara fontbooks.org adresinden ulaşmak mümkün. Dileyenler, bu adresten kitapları ve fontları da indirebilirler.

“Bu yazı karakterlerini kitapları yeni, okur ile hikâye arasına girmeyecek şekilde tanıtabileceğimiz biçimde tasarladık. İlhamımızıysa tıpkı benim gibi online bedava font arayarak saatlerini harcayan ve klasiklerle pek haşır neşir olmayan insanlardan aldık” diyor projenin fikir anası BBDO Guerrero Kreatif Direktörü Michelle Edu.

BBDO Guerrero Kreatif Başkanı David Guerrero’ysa kampanya hakkında şu açıklamada bulunuyor: “Bu, ekip için aşkla hazırlanmış bir iş. Bedavaya yeni bir font indirin ve karşılığında zamansız bir edebi esere sahip olun. Kampanyanın bu şahane kitaplara verilen kıymeti tazeleyeceğini umuyoruz.”

fontobooks.org adresinden halihazırda sekiz kitaba ulaşmak mümkün. Moby-Dick, The Metamorphosis, The Time Machine, Kama Sutra, The Strange Case of Dr. Jekyll and Mr. Hyde, The Secret Garden, A Princess of Mars ve Peter Pan’ın yer aldığı listeye önümüzdeki hafta beş yeni kitap daha eklenecek.

KÜNYE

  • Reklamveren: The Reading Associaton of the Philippines
  • Reklam Ajansı: BBDO Guerrero
Kaynak: The Stable

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.