Ebola’nın yayılımını David Beckham önleyecek

Beckham, Afrika'da yürütülecek farkındalık kampanyasının reklam yüzü olacak.

13.10.2014 - 15:35 | Ali Kuru

Ebola'nın yayılımını David Beckham önleyecek

İngiliz The Sun gazetesinin haberine göre David Beckham, Afrika’da Ebola‘nın çıkış noktası olan ve güncel salgından en fazla etkilenen Liberya, Sierra Leone ve Gine gibi ülkelerde yürütülecek bir farkındalık kampanyasının yüzü olacak. Kampanyada Beckham’ın rol alacağı reklam filmi tüm Batı Afrika’da gösterilecek. Filmde hastalıktan korunma yolları ve Ebola virüsünün yayılmasını önlemek için neler yapılması gerektiği anlatılacak.

İndeks vakasının 2013 Aralık’ında Gine’de yaşamını yitiren 2 yaşındaki bir çocuk olduğu belirlenen son Ebola salgını, içinde bulunduğumuz Ekim ayı itibarıyla 4 binden fazla kişinin hayatına mal olmuş durumda. Halen 8 binden fazla kişi de hastalığın pençesinde. Salgını yakından takip eden ABD Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezi (CDC) önümüzdeki Ocak ayı itibarıyla hastalıktan etkilenen kişi sayısının dünya çapında en az 550 bine ulaşacağını tahmin ediyor. CDC’nin kötümser tahmini ise bu sayının 1,4 milyonu bulabileceği yönünde.

Kaynak: The Sun

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.