E-ticaret evriliyor, ama nereye?

“E-ticaret Evriliyor! Ama Nereye?” başlıklı etkinlikte Türkiye’de hızla ilerleyen e-ticaret sektörünün geleceği katılımcılarla paylaşıldı.

16.03.2012 - 00:00 | MediaCat

15 Mart 2012 tarihinde Swissotel’de düzenlenen “E-ticaret Evriliyor! Ama Nereye?” başlıklı etkinlikte Türkiye’de hızla ilerleyen e-ticaret sektörünün geleceği ABH Genel Müdürü Çetin Uygun ve Yeditepe Üniversitesi Öğretim Görevlisi Hasan Başusta’nın sunumlarıyla katılımcılarla paylaşıldı.

Etkinliğin açılış konuşmasını yapan Anadolu Bilişim Hizmetleri Genel Müdürü Çetin Uygun, “Türkiye’de son on sene içerisinde internetin inanılmaz ilerleyişine hep birlikte tanık olduk” diyerek e-ticaretin iş hayatının geleneksel dinamiklerini ortadan kaldırdığını vurguladı. Uygun, yeni finansal düzende şirketlerin rekabet gücünü artırmaları için iyi bir pozisyon almalarına dikkat çekerek, teknolojiden yararlanmanın öneminin altını çizdi.

Uygun’un ardından söz alan Yeditepe Üniversitesi Öğretim Görevlisi Hasan Başusta “E-ticaretin Geleceği: Sosyal Ticaret” başlıklı sunumunda e-ticaretin beraberinde geliştirdiği alanlardan en önemlisinin sosyal ticaret olduğunu belirterek, e-ticaretle sosyal ağların kesişimi sonucunda sosyal ticaretin oluştuğunu açıkladı.  Dünyadaki büyük şirketlerin sosyal ağlar üzerinden yaptığı yaratıcı kampanyaları da katılımcılarla paylaşan Başusta, bu alandaki yatırımların giderek artacağını da vurguladı.

Daha sonra Anadolu Bilişim Hizmetleri’nin özel çözümlerini anlatmak üzere bir sunum yapan Çetin Uygun, Anadolu Bilişim Hizmetleri’nin ilerleyen teknoloji karşısında bilgi işlem organizasyonel yapılanmasından, altyapı tasarım ve operasyonuna, isteğe bağlı özel uygulama geliştirilmesinden, ERP uygulamaları ile iş süreçlerinin iyileştirilmesi ve optimize edilmesine kadar çok çeşitli alanlarda proje yönetimi, danışmanlık, değişik platformlarda yapısal ve yapısal olmayan uygulama geliştirme, destek ve eğitim hizmetleri sunduğunu belirtti.

E-ticarette gün geçtikçe artan veri yığınlarını kontrol etmeye çalışan şirketlerin gerek fiziksel altyapısı, gerekse hizmet kapsamı bakımından dünya standartlarında hizmet sunan Anadolu Bilişim Hizmetleri’ni seçerek sektörde öne geçebileceklerini açıkladı.
 

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.