MediaCat

Durex’ten “normal”e dönmeme çağrısı

Eski normali masaya yatıran marka, herkes için faydalı bir geleceğin izinde.

Durex’ten “normal”e dönmeme çağrısı

Dünyanın dört bir yanında coronavirus salgınıyla mücadele eden devletler bugünlerde yavaş yavaş normale dönmek adına adımlar atarken, mevcut normalin o kadar da iyi olmadığı düşüncesindeki Durex ise bildiğimiz anlamdaki normali geride bırakma çağrısında bulunuyor.

Günümüz normalinin, yanında prezervatif taşıdığı için kadınları hor görmeyi ya da his kaybı bahanesiyle prezervatif kullanmamayı kapsadığını, cinsel yolla bulaşan hastalıkların yayılmasına yol açtığını vurgulayan marka, karşı karşıya olduğumuz krizin, normali yeniden yapılandırmak için eşsiz bir fırsat olduğunu söylüyor.

Marka, normlarla mücadele ettiği Havas Londra imzalı “Challenge the Norms” kampanyası kapsamında bir de manifesto paylaştı. Manifesto şöyle:

Hadi normale dönmeyelim.
Nicedir normal yeterince iyi değildi.
Normal, prezervatif kullanmamak için saçma bahaneler sunardı.
Normal, yanında prezervatif taşıdığı için kadınları mahcup ederdi.
Normal, her gün yok yere 1 milyon STI idi.
Öyleyse, bu tüm kollara, bacaklara, popolara, özel bölgelere çağrıdır.
Gelin dönmeyelim normale.
Dünya hiç bu kadar,
Hazır olmamıştı değişime.
Öyleyse, hadi her şeyi iyileştirelim.
Hepimiz için.
Elbette son zamanlar epey tuhaf.
Tuhaftır ama 2020’yi bu denli önemli yapan da bu.
Öyleyse, sokaklara dönme vakti geldiğinde.
Ve yatağa geçince.
Gelin, normale dönmeyelim.
Gelin, güzel seks yapalım.
Güvenli seks.
Herkes için, sonsuza kadar.

RB Cinsel Sağlık Global Kategori Direktörü Ben Wilson, “Herkes normale dönmekten bahsediyor ama kimse bunun gerekliliğini sorgulamıyor. Gerçek şu ki, normal dediğimiz, kaynağını miadını doldurmuş geleneklerden alıyor ve mesele seks olunca, daha iyisini yapabiliriz. Mevcut kriz, normali yeniden kurmak için eşsiz bir fırsat. Biz de bu normal ile mücadele ediyoruz zira kimse herkes için fayda sağlamayan bir düzene dönmekten yana olmamalı” yorumunda bulunuyor.

Karantinanın, kolektif tini “ben”den “biz”e, yeni bir zemine taşıdığını ve krizden, daha az “ben”in yer aldığı, şefkate daha fazla yer olan bir dünyanın doğmakta olduğunu söyleyen RB Global ECD’si ve Havas Londra Kreatif Ortağı Elliot Harris ise, “Aynısını cinsel sağlığa uygulama, cinsel sağlığı elzem kılma şansımız var. Bu kampanyayla insanları ne istedikleri hakkında özgürce ve kendilerine güvenerek konuşmaya cesaretlendiriyor, prezervatifi de kendilerini olduğu kadar diğerlerini de koruyacak bir sembole dönüştürüyoruz. Herkesin cinsel açıdan daha fazla hoşnut olması adına, damgalamalarla mücadele edecek, engelleri yıkacak yeni bir geleceği el ele şekillendirebiliriz” diyor.

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.