Spotify’dan aynı şarkıyı dinleyenleri buluşturan platform

Listening Together kampanyası, aynı anda aynı şarkıyı dinleyenleri bir araya getiriyor.

08.05.2020 - 13:03 | MediaCat

Spotify'dan aynı şarkıyı dinleyenleri buluşturan harita

286 milyonu aşkın kullanıcısı bulunan dijital müzik hizmet platformu Spotify, sesin insanları yakınlaştırıcı gücünden hareketle Listening Together kampanyasını hayata geçirdi.

Kullanıcıların o anda ne dinledikleri sorusundan ilhamla hazırlanan kampanyada bir dünya haritası oluşturan marka, dünyanın neresinde olursa olsun, aynı anda aynı şarkıyı dinleyenleri bir araya getiriyor. Proje için oluşturulan spotify.com/together sitesini ziyaret edenlere, o anda aynı şarkıyı farklı coğrafyada dinlemekte olanlardan örnekler sunuluyor. Böylece, kilometreleri aşarak insanları bir araya getiren şarkılar görüntülenebiliyor.

Kampanyanın konsepti 2014 yılında medya sanatçısı Kyle McDonald’ın iki farklı dinleyicinin aynı milisaniye içerisinde aynı şarkı için aynı anda çal tuşuna basmasıyla oluşan mutlu tesadüfü bulma fikrine dayanıyor.

Birçok ülkede başlatılan kampanya, sanatçılardan gelen görüşlerle, dünyanın pek çok ülkesinde sosyal ve dijital kanallar aracılığıyla hayata geçiyor.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.