Dünya’ya iyi bakıyoruz, geleceğe iyi bakıyoruz!

Garanti BBVA Genel Müdür Yardımcısı Ebru Dildar Edin, Garanti BBVA olarak iklim krizi konusundaki bakış açılarını ve sürdürülebilir finans alanındaki çalışmalarını aktardı.

Advertorial 23.11.2021 - 16:59 | MediaCat

Garanti BBVA olarak sunduğumuz tüm ürünlerimizi sürdürülebilirliğe hizmet edecek şekilde tasarlamak ve kapsayıcılığımızı geliştirmek için çalışıyoruz. Ana iş stratejilerimiz doğrultusunda geliştirdiğimiz yenilikçi finansman ürünlerimizle hem müşterilerimizi hem de finansal piyasaları sürdürülebilir dönüşüme teşvik ediyoruz.

Olabildiğince çok finansal ürüne dokunmak üzere yola çıkarak keşfettiğimiz Yeşil Halka Arz ürünümüz ve Garanti BBVA İklim Endeksi sürdürülebilir finansta inovasyonun en güzel örneklerinden. Finansman sağlayan kurum kimliğimizle kurduğumuz kredi yapılarına da sürdürülebilirliği entegre ederek birçok ilki gerçekleştirdik. Sadece kurumsal müşterilerimiz için değil, tüm müşteri segmentlerimiz için yaygınlaştırdığımız kapsayıcı ürün ve hizmetlerimiz var. Türkiye’de ilk kez uygulanan Yeşil Kredi yapısı, dünyada bir ilk olarak hayata geçirdiğimiz Cinsiyet Eşitliği Kredisi, hem bireysel hem tüzel müşterilerimize alışveriş kredisi üzerinden kolayca kullanım imkânı sağladığımız Çatı GES Kredilerimiz ve kurumsal müşterilerimize özel tanımladığımız ve toplu hibrit/elektrikli araç alımlarını desteklediğimiz çevreci taşıt kredisi bunların en önemli örneklerini oluşturuyor.

Değişimin önce kendimizden başlayacağına yürekten inanıyoruz ve finansal taraftaki çalışmalarımıza ek olarak bankamızın kendi çevresel etkilerini azaltılması yönünde çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Kredi portföyümüzü karbondan arındırmak amacıyla 2014’ten bugüne proje finansmanı kapsamında kredilendirdiğimiz yeni enerji üretim projelerinin tamamı yenilenebilir enerji yatırımlarından oluşuyor. 2020 başında Bilime Dayalı Hedefler metodolojisi kapsamında mutlak emisyon azaltım hedefini açıklayan Türkiye’deki ilk karbon nötr banka olduk.

Şimdi ise gündemimizde portföyümüzün de etkilerini kapsayan daha iddialı hedefler belirlemek var. Bu konuda öncü bir banka olarak, ülkemizin ve toplumumuzun sürdürülebilir kalkınma yolculuğunda destek olmaya kararlılıkla devam edeceğiz.

Garanti BBVA sürdürülebilir finans çalışmaları hakkında detaylı bilgi için internet sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.