Dünyanın en değerli kupası

Volleyball World, plaj voleybolu finalleri için plajlardan toplanan plastik atıklardan yapılan bir kupa sunuyor.

01.02.2023 - 15:26 | Sencer Uçar

Dünyanın en değerli kupası

Volleyball World’ün Katar’da düzenlenen plaj voleybolu organizasyonu 2022 Beach Pro Tour finallerinde sunduğu kupa, bugüne kadar gördüğümüz kupalardan çok farklı. Zira kupanın malzemesi altın ya da gümüş değil, voleybol oynanan plajlardan toplanan plastik atıklar.

Ogilvy Amsterdam imzalı kampanyanın çıkış noktasını, Ocean Conservancy’nin her yıl denizlere karışan 11 milyon ton plastik atığın okyanus ve sahillerde yarattığı kirlilik oluşturuyor. Ajansın yönetici kreatif direktörü Tolga Büyükdoğanay’a göre bu kupa başarıdan ziyade umut ve inovasyonun sembolü. Büyükdoğanay, voleybol oynanan plajlardan toplanan plastik atıkları yeniden değerlendirerek sadece atıkları azaltmadıklarını aynı zamanda şampiyonlar için gerçek bir kupa yarattıklarını söylüyor.

Volleyball World CEO’su Finn Taylor, “Plajı seviyoruz, plaj bizim evimiz. Bir araya geldiğimiz, yarıştığımız, oynadığımız, sosyalleştiğimiz yer. Tamamı plajdan elde edilen geridönüştürülmüş plastikten yapılan bu yeni kupa harekete geçmemiz gerektiğini sembolize ediyor. Bu, plaj kirliliğiyle mücadelede attığımız ilk adım. Sporcuları ve taraftarları, kirliliğin okyanuslarımıza girmesini önlemek adına ortak bir hedef etrafında toplayacağımız plaj temizleme etkinlikleri gerçekleştireceğiz” yorumunda bulunuyor.

Kupa, voleybolun dinamik doğasını temsilen akıcı kıvrımlar ve hareket hissiyle şekillenen kupanın renk şeması sporun doğal bileşenleri olan kum ve denizi yansıtıyor. Kupanın tasarımı, plastik atıkları anlamlı ürünlere dönüştüren tasarım şirketi The New Raw imzası taşıyor.

KÜNYE

  • Reklamveren: Volleyball World
  • Reklam Ajansı: Ogilvy Amsterdam
Kaynak: LBBOnline

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.