MediaCat

Dünyanın bir araya geldiği mucize

Paris 2024 Yaz Olimpiyat Oyunları öncesinde Coca-Cola’dan duygu yüklü kampanya.

Coca-Cola, Paris 2024 Yaz Olimpiyat Oyunları ve Paralimpik Oyunları’nı insanlar arasındaki bağın “gerçek mucizesini” ve kapsayıcılığını, kültürlerarası iletişimin gücünü kutladığı kampanyasıyla karşılıyor.

WPP Open X tarafından Ogilvy liderliğinde geliştirilen ve VML, Hogarth, EssenceMediaCom tarafından desteklenen “Mucize Dünya Bir Araya Gelince Olur” adlı kampanya, Coca-Cola’nın sarılma motifini Paris 2024’ün teması olarak pekiştirerek, sporun farklılıkları kucaklayan, insanları bir araya getiren kolektif gücünü öne çıkarıyor.

Coca-Cola’nın marka kampanyası, ilhamını geçmiş olimpiyat oyunlarından sporcuların bir araya gelme anlarından alıyor. Paylaşılan film, Tokyo 2020’de 200 metre kurbağalamada altın madalyayı dünya rekoru kırarak kazanan Tatjana Schoenmaker’ın, Paris 2024’te rakipleri Lilly King, Kaylene Corbett ve Annie Lazor ile sarılmasını merkezine alıyor. Sporcuların sarılması, dünyanın dört bir yanında ekranları başında olimpiyatları takip eden insanlara ilham verirken Coca-Cola da bu mucizevi anlara eşlik ediyor.

Kampanya filmi, markanın Paris 2024’ü dünyayla buluşturan, Paris’ten gerçek zamanlı sarılmaları yakalayarak birlik anlarını sosyal medya üzerinden tüm dünyayla paylaşan canlı dijital içeriklerle desteklenecek.

Coca-Cola ikisi yan yana geldiğinde sarılma oluşturan yeni tasarım kutularını da satışa çıkarıyor. Fransız sanatçılar Laura Normand, Aurelia Durand ve Bruno Mangyoku imzalı üç özel kutu tasarımı yalnızca Fransa’da satılacak. Tasarımların ardındaki hikâyeler, Fransa genelinde açıkhava, satış noktaları ve sosyal medyada paylaşılacak.

Coca-Cola Kreatif Stratejiden ve İçerikten Sorumlu Küresel Başkan Yardımcısı Islam ElDessouky, “Her birimizin kendi hikâyesi var. Bizi eşsiz kılan farklılıklarımız ama bir araya geldiğimizde, ‘Gerçek Mucize’ işte o zaman ortaya çıkıyor. Deneyimimizin tüm temas noktalarında bu ruhu somutlaştırmak ve Coca-Cola sarılmasını Paris 2024’ün sembolü haline getirerek, içeriğimizi şehri ve ötesini ziyaret eden fanlarda yankı uyandıracak dinamik ve ilgi çekici yollarla zenginleştirmek istedik” diyor.

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.