Dünya değişiyor, peki ya siz?

İsviçre'den herkesi zamanın ruhuna ayak uydurmaya çağıran bir reklam filmi.

26.08.2019 - 15:51 | Arzu Nilay Kocasu

E-spor gerçek bir spor dalı mı? Influencer’lık meslekten sayılır mı? Çevrimiçi çöpçatanlık sitesinde başlayan bir ilişki ciddileşebilir mi? Bunlar, söylenegeldiği üzere “dijitalleşen” dünyada tartışılan pek çok sorudan yalnızca birkaçı. Ve bu soruların cevabı, değişime önyargıyla yaklaşanların gözünde, basit bir “hayır”dan ibaret.

Bu değişimin kaçınılmaz olarak benimsenmesi gerektiğini düşünen İsviçreli telekomünikasyon markası Telenor, hedef kitlesini değişen dünyanın yeni dinamiklerine önyargıyla yaklaşmamak ve değişimi kucaklayarak kendilerini geliştirmeye teşvik etmek amacıyla yeni bir reklam filmi yayınladı.

Dünyanın en büyük e-spor yıldızlarından Olof “Olofmeister” Kajbjer, Stanley Cup galibiyetinin yanı sıra 1994 yılında Olimpiyatlardan İsveç’e altın madalya götüren buz hokeyi oyuncusu Håkan Loob ve influencer, illüstratör ve model Cajsa Wessberg’ün yer aldıkları kampanya, İsveçli reklam ajansı ACNE imzası taşıyor. Filmin yönetmen koltuğundaysa Adam Hashemi oturuyor.

Reklam filmi hakkında konuşan Telenor Satış ve Pazarlama Lideri Linda Wetterborg “Çevrimiçi başarı ve etkinliklerin ‘gerçek hayat’ta edinilen muadillerinden daha değersiz olduğuna dair genel bir inanış var. Biz bu inanışı desteklemiyoruz ve bu kampanyayla, insanları, tutumlarının kendileri hakkında gerçekten ne anlattığını dışavurmaya teşvik etmek istiyoruz” açıklamasında bulunurken, ACNE ECD’si Erik Bergqvist kampanyayı şu sözlerle özetliyor:

“Mizah, samimiyet ve ciddiyet arasında bir dengenin tutturulduğu bu kampanyanın amacı en önyargılı olanların bile kendilerinden bir şeyler bulabilecekleri bir mesaj aracılığıyla dışavuruma teşvik etmek. Bu çaba bizi, farklı bir görsel yaklaşım ve normalde Telenor’da görmeye alışkın olduğunuzdan farklı bir ton kullanmaya yöneltti.”

KÜNYE

  • Reklamveren: Telenor
  • Reklam Ajansı: ACNE
Kaynak: lbb Online

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.