MediaCat

Droga5’dan maaş dengesizliğine absürt çözüm

Sarah Silverman eşit maaş için operasyon masasına yatıyor.

Droga5’dan maaş dengesizliğine absürt çözüm

Kendine has espri anlayışı ve absürtlüğü ile tanınan komedyen Sarah Silverman, ABD’de eşit maaş hakları için faaliyet gösteren kâr amacı gütmeyen kuruluş National Women’s Law Center (NWLC) için kamera karşısına geçti. Droga5 imzası taşıysan “Equal Payback Project”in çıkış noktası oldukça basit: Kadınlar, erkeklerin bir dolar kazandığı işin aynısını yapsalar dahi yalnızca 78 sent kazanabiliyorlar.

Bir bağış toplama projesi olan “Equal Payback Project”i -2014 yılında ABD’de dahi böylesi bir vakanın yaşanması bir yana- ilginç kılansa kampanyanın tanıtımı için çekilen Droga5 imzalı reklam filmi. 69 milyon çalışan kadının kariyeri boyunca kaybedeceği toplam ücreti 30 trilyon dolarak hesaplayan NWLC’nin, bağış toplama hedefini tutturamaması “ihtimalinden” yola çıkılan film, Silverman’ın kadın olmanın verdiği dezavantajı tıbbi bir operasyonla giderme macerasını konu alıyor.

Dikkat: Video, ofis ortamınızda uygun karşılanmayabilecek görsellik içeriyor!

Maaş eşitsizliğini kabul edilemez olduğu kadar inatçı da bulduğunu belirten NWLC eş başkanı Marcia D. Greenberger, Sarah Silverman’ın sıra dışı mizahından ilham alan filmin maaş eşitsizliğini gidermek konusunda zihinleri, kalpleri ve mümkün mertebe cüzdanları açacağına inandığını söylüyor.

Kaynak: AdWeek

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.