MediaCat

Draftfcb’den isim değişikliği

Draftfcb markasını ‘fcb’ olarak sadeleştiriyor.

Draftfcb’den isim değişikliği

Carter Murray, Draftfcb’nin Global CEO’su olduktan altı ay sonra ajansın ismini FCB (Foote, Cone & Belding) olarak değiştiriyor.

Murray, “İki marka, Draft ve FCB yedi yıl önce biraraya gelmişti, bu süre içinde, iki kurumun birleşmesi tamamlandı. Şimdi marka adımızı basitleştirmek ve odaklandığımız kimlik ve yönü netleştirmek zamanıdır” açıklamasını yaptı.

Draftfcb'den isim değişikliğiAjansın duyurusunda özellikle küresel network’ün FCB adını taşıyacağı, bununla birlikte yerel ajansların özelliklerinin de önemseneceği belirtiliyor. Duyuruda, her ofisin markaya bulunduğu kentin adını ekleyeceği belirtiliyor (FCB Istanbul, FCB Shanghay, FCB Chicago vb.). FCB ve şehir ismi B harfini ve şehrin ilk harfini kesen diagonal bir çizgiyle biraraya gelecek.

Bazı ofislerde, duruma göre bu şehir ismi yerine yerel olarak satın alınmış ajansların ismi olabileceği gibi bir uzmanlık alanı da olabilecek (FCB Health gibi). Özel bazı durumlarda ise ofisin saygınlığının altını çizmek adına bir kreatif liderin bile adı olabilecek. Örneğin; ajansın New York ofisinin adı FCB Garfinkel olacak.

Ajansın bugünden itibaren küresel olarak tüm ofislerinde kullanmaya başlayacağı logonun renkleri dünya uluslarının bayraklarındaki renklerden geliyor. Ajans, renklerin aynı zamanda, yerel ofislerden alınan gücü sembolize ettiğini söylüyor.

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.