Dove gerçek güzelliği selfie’lerde arıyor

Marka Sundance Film Festivali'ne bir kısa filmle katıldı.

21.01.2014 - 15:01 | Ali Kuru

Dove gerçek güzelliği selfie'lerde arıyor

Unilever‘e ait bir marka olan Dove, yaklaşık 10 yıldır sürdürdüğü ‘Gerçek Güzellik Kampanyası’ (Campaign for Real Beauty) çerçevesinde Sundance Enstitüsü ve Oscar ödüllü belgesel yönetmeni Cynthia Wade ile işbirliğine gitmiş.

Markanın sosyal medya ile güzellik algısının nasıl değiştiğini ele alan kısa filmi, geçtiğimiz yıl yayınlanan ‘Dove Beauty Sketches’ çalışmasının izini takip ediyor. Bu kez Dove, katılımcı gençlerden güzelliklerini gölgeleyen özelliklerini ön plana çıkaran selfie‘ler çekmelerini istemiş. Annelerin güzellikleri konusundaki güvensizliklerini kızlarına aktarabildikleri fikrini de sınamak isteyen marka, projeye onları da dâhil ederek kendi selfie’lerini yaratmalarını ve evrilen güzellik anlayışını fark etmelerini sağlamayı da ihmal etmemiş.

Ortaya çıkan fotoğrafları bir sergide derleyen ve topluluğun beğenisine sunan Dove, katılımcıları gelen yorumlarla şaşırtmayı başarmış görünüyor.

Kaynak: The Drum

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.