MediaCat

Doruk Grubu Tarımsal Gelişim Girişimi’nin başına İsmail Kemaloğlu getirildi

Doruk Şirketler Grubu tarafından sinerjisini Türk çiftçisinin üretim azminden alarak topyekûn tarımsal…

Doruk Grubu Tarımsal Gelişim Girişimi’nin başına İsmail Kemaloğlu getirildi

Doruk Şirketler Grubu tarafından sinerjisini Türk çiftçisinin üretim azminden alarak topyekûn tarımsal kalkınmanın önünü açabilecek bir model oluşturma misyonu ile kurulan, bilgi ve sermayeyi toprak ile buluşturarak gıda sektörünün kaliteli hammadde ihtiyacının sürekli olarak tedarik edebilmesine imkân sağlayan Tarımsal Gelişim Girişimi’nin başına Toprak Mahsulleri Ofisi (TMO) Eski Genel Müdürü İsmail Kemaloğlu getirildi.

Konuyla ilgili açıklama yapan İsmail Kemaloğlu; “Ülkemizde gıda endüstrisi hızla gelişirken tüketicilerimiz, gelişen sağlıklı yaşam biçiminin de bir gereği olarak, işlenmiş, nitelikli gıdaya her geçen gün daha fazla yönelmektedirler. Öte yandan emtia fiyatlarında dünya genelinde yaşanan hızlı değişimler, küresel ısınma, arz ve talep dengesizlikleri, kalite problemleri gibi çok sayıdaki faktör tedarikçileri tedirgin etmektedir. Ülkemizde çok büyük bir tarım potansiyeli olmasına karşılık henüz arzu edilen verim ve kalite yakalanamamış olup, başta tahıl olmak üzere bazı temel ürünlerde rekabet avantajı sağlanamamıştır. Bunun en önemli sebebi, bilgi ve sermayenin toprak ile buluşamamasıdır. Anadolu topraklarının bilgi ve sermaye ile buluşturulabilmesi halinde ülke çiftçisinin de içinde olacağı yapı ile hem topyekûn tarımsal kalkınma modelinin önünün açılacağını, hem de gıda endüstrisinin nitelikli tarımsal ürün ihtiyacının sürekli biçimde çözülebileceğini ve ülkemiz tüketicisinin daha sağlıklı beslenebilmesinin mümkün olacağını düşünüyoruz.” dedi. Kemaloğlu sözlerine şöyle devam etti: “Bu düşünceden hareketle Doruk Grup bünyesindeki özel sektör birikimini, kamusal tecrübe ile birleştirerek tarım ve hayvancılık alanlarında güçlü bir yapıya kavuşturmayı hedefliyoruz. Türk tarımının geleceğine olan olumlu yaklaşımından dolayı Grup İcra Kurulu Başkanı Hasip Gencer’e teşekkür eder, hepimiz için hayırlı olmasını dilerim.” dedi.

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.