MediaCat

Doritos’tan bir “anti-reklam” denemesi

Frito-Lay markası yeni kampanyasında logo ve ismiyle vedalaşıyor.

Doritos’tan bir “anti-reklam” denemesi

Kör göze parmak reklamlardan hoşlanmayan ve kendine has bir ışığı olan nüktedan kampanyaları daha çok sevmeye meyilli Z Kuşağı’nı memnun etmek isteyen Frito-Lay markası Doritos, marka adını ve logosunu oyunun tamamen dışında bıraktığı yeni bir kampanya hazırladı.

“Another level” teması ve işleri daha üst bir seviyeye taşıma iddiasıyla televizyonun yanı sıra radyo, açıkhava ve sosyal medya kanallarından da hedef kitlesiyle buluşan kampanya, reklam ajansı Goodby Silverstein & Partners imzası taşıyor.

Kampanya kapsamında sosyal medya hesaplarından logo ve marka isminin yanı sıra tüm eski paylaşımlarını da kaldıran Doritos, markalı paylaşımların yerine, markayı andıran yeni paylaşımlar ekledi.

Ancak marka, kimliğinden tamamen vazgeçmiş değil: Kırmızı ve mavi renklerin yanı sıra markanın alametifarikası üçgen biçimi de birer kampanya materyali olarak Doritos paylaşımlarında kullanılıyor. Açıkhava ilanı gibi geleneksel kullanımlara ilaveten dijital mecralarda da kullanılan üçgen, örneğin, bir Snapchat lensi olarak dileyen Snapchat kullanıcılarının “kendilerini üçgen içine almalarına” hizmet ediyor şu sıralar.

Doritos’un bugüne kadar yaptığı en geniş çaplı dijital yatırım olma ayrıcalığına sahip reklam kampanyası için marka, YouTube reklamları ve diğer dijital kanalların yanı sıra Uproxx ve NTRWK gibi -kullanıcılarının yüzde 80’i 18-24 yaşında olan- site ve markalarla da işbirlikleri gerçekleştirdi.

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.