Domino’s’tan siber saldırı hakkında açıklama

180 bin müşterisine ait kişisel verilere ulaşıldığı iddiasıyla tehdit edilen Domino's konuya ilişkin bir kamuoyu açıklaması paylaştı.

28.01.2022 - 11:23 | MediaCat

Kişisel Verileri Koruma Kurumu’na (KVKK) veri ihlali bildiriminde bulunan Domino’s’tan konuya ilişkin bir kamuoyu açıklaması geldi.

Uğradığı siber saldırıdan 180 bin müşterisinin etkilendiğini ve ihlalden etkilenen kişisel verilerin doğum yılı, ad, soyad, cep telefonu numarası, e-posta adresi ve müşteri ID bilgilerinin olduğu bilgisini paylaşan Dominos’un kamuoyu açıklaması şöyle:

Şirketimiz, tarafımıza gelen bir e-posta ile müşterilerimize ait kişisel verilere erişildiği iddiasıyla kimliği belirsiz kişi veya kişilerce tehdit edilmiştir. Bu çerçevede kamuoyunu bilgilendirmemiz gereği hasıl olmuştur.

Tehdit içeren söz konusu e-postanın ardından detaylı incelemeler şirketimiz tarafından derhal başlatılmış, teknik kontroller sağlanmış, teknik ve idari tüm tedbirler alınmış ve Kişisel Verilerin Korunması Kurumuna gerekli bildirimler yapılarak Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulunmak suretiyle hukuki süreç başlatılmıştır.

Bu noktada önemle vurgulamak isteriz ki kurumumuz; finansal bilgileri içeren herhangi bir kredi kartı verisi tutmamaktadır ve finansal verilere erişim söz konusu değildir.

Kullanıcı verilerinin korunması esasını en temel öncelikleri arasında gören Domino’s, her zaman olduğu gibi bundan sonra da siber güvenlik tedbirlerini en üst düzeyde almaya devam edecektir.

Önümüzdeki süreçte şeffaflık ve açıklık ilkelerimiz gereği konu hakkındaki detayları aktarmayı sürdüreceğiz.

Saygılarımızla,

Domino’s

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.