Domino’s’tan Breaking Bad usulü pizza avı

Marka, El Camino'nun gelişini Breaking Bad'in ikonik sahnesini yeniden canlandırarak kutluyor.

16.10.2019 - 10:54 | Arzu Nilay Kocasu

Breaking Bad sevenler hatırlayacaktır: Skyler ile arasını düzeltmek isteyen Walter elinde bir kutu pizzayla artık hoş karşılanmadığı evinin kapısını çalar… ve Skyler tarafından bir kere daha reddedilir. Kapıdan içeriye girmeyi başaramayan Walter, pizzayı sinirle evin çatısına fırlatır.

Bryan Cranston sahneyi şöyle anlatıyor: “Özel efektler eşliğinde, hafif bir kauçuk pizza hazırlamışlardı. Sahte pizzayı çatıya çekmek için bekleyen bir görevli vardı. ‘Bırakın ben bir deneyeyim’ dedim. İşte böyle; kızgın bir edayla çıktım, pizzayı fırlattım ve ardıma bile bakmadım. Pizzayı fırlattım, arabaya bindim ve basıp gittim. Sonra, geri geldiğimde, alkış sesleri duydum. Kafamı kaldırdığımda pizzayı gördüm. ‘Bir kere daha çekelim’ dediler ama tekrar aynısını yapamadık.”

El Camino: A Breaking Bad Movie’nin gelişini Breaking Bad hayranlarını dizinin ikonik sahnelerinden birine yolculuğa çıkararak kutlamak isteyen Domino’s Pizza Brezilya, GUT São Paulo işbirliğinde, hedef kitlesini çatıda pizza avına çıkardığı bir reklam kampanyasına imza attı.

Rio ve São Paulo’daki toplam dokuz restoranının çatılarına birer kutu pizza yerleştiren marka, kutuları en hızlı şekilde bulup fotoğrafını çeken ve #saymyname etiketiyle Instagram’dan @dominospizzabrasil ile paylaşan Breaking Bad/pizza severlere bir yıllık bedava pizza vadediyor.


“Bir marka için en önemli şey, kültürün parçası olmaktır” diyor GUT São Paulo ECD’si Bruno Brux: “Bu, markanın muhakkak her diyaloğun değil, bizatihi markayla alakalı diyalogların içinde yer alması anlamına geliyor. Domino’s markasıyla yapmaya çalıştığımız şey de tam olarak bu.”

Breaking Bad hayranlarının kampanyaya tepkisini anlatırken, bir hayranın Domino’s restoranının tepesinde drone uçurduğunu söyleyen Brux şöyle devam ediyor: “Bir başkası çatıda pizza bulmak için beş ayrı restorana gitti. Domino’s’a şehirdeki yolculuğunu anlatan bir harita bile yolladı. 13 kilometrelik bir arayıştan eli boş ayrılmış. Domino’s’un pazarlama ekibi ona umut aşılamak için gerçek zamanlı bir video yolladı. Pizza kutularını bulan çoğu insan, komşu binalardan fotoğraf çekti. Çılgın bir hayran, merdiven dayayıp restoranın çatısına çıktı.”

KÜNYE

  • Reklamveren: Domino's Pizza Brezilya
  • Reklam Ajansı: GUT São Paulo
Kaynak: Ad Age, Muse by Clio

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.