Domestos’tan artırılmış gerçeklik deneyi

Nişantaşı'nı istilacı mikroplardan Domestos kurtardı.

15.04.2015 - 17:32 | MediaCat

Domestos'tan artırılmış gerçeklik deneyi

Domestos, City’s Nişantaşı önündeki otobüs durağını bir artırılmış gerçeklik uygulamasıyla “Domestos Hijyen Durağı”na dönüştürdü. Durağın yan cephesindeki alışılagelmiş reklam alanına özel bir ekran yerleştirildi ve bu ekrandan sokağın geri kalanının da görülmesi sağlandı. Böylece durakta bekleyenler ya da yoldan geçenler reklam alanının boş olduğu ve arkasının görüldüğü izlenimine kapıldı. Bir süre sonra sokakta Domestos mikroplarının durağa doğru yürüdüğü görülmeye başladı ve mikroplar durağı ele geçirmek üzereyken imdada Domestos yetişti. Uygulamada mikroplar dışında da eğlenceli görsel sürprizler yapıldı.

Proje, 1-14 Nisan tarihleri arasında City’s Nişantaşı önündeki otobüs durağında sergilendi. Uyuglama Domestos için Mindshare ve Publicom tarafından hayata geçirildi.

Güncelleme:

Domestos’un iletişim ajansı Sobraz’ın aşağıdaki açıklama ile geçtiği talebi üzerine güncel video yayınlanana kadar eski videoyu yayından kaldırıyoruz:

“Sizinle paylaştığımız Domestos videosu üzerinde revizyonlar gerçekleşecektir. Videonun son halini yakın bir zamanda sizlerle paylaşıyor olacağız.”