Doğru hikâye anlatıcılığı için 6 tavsiye

Hikâyenizi anlatmadan önce Shawn Callahan’a kulak verin.

06.11.2015 - 09:38 | Haluk Kasarcı

Doğru hikâye anlatıcılığı için 6 tavsiye

Birkaç yıl öncesine kadar sektörün kaybettiği ya da bir şekilde göz ardı ettiği bir değerdi “hikâye”. Ancak tüketici ve markalar arasındaki geçirgenliği hiç olmadığı kadar üst seviyeye taşıyan sosyal medya deneyimlerimiz anlatacak bir şeyleri olan markaların imdadına yetişti ve herkes yeniden öze, hikâyelere döndü.

“Platformlar kurarak hikâyelerini anlat”; “tüketicilerin hikâyenin dinleyicisi değil, bir parçası olsun” ve daha nice tavsiye “hikâye anlatıcılığı” meselesi üzerine edildi ve edilmeye devam ediyor. Belki de bu aşamaya geçmeden, bu meziyetin de özüne, meselenin en başına dönüp birkaç “olmazsa olmaz”dan bahsetmek gerekli.

Hikâye anlatmaya çalışmadan önce bilinmesi gerekenler için Shell, Danone, Microsoft ve Bayer gibi “Global 1000” firmalarıyla çalışan Storytelling Danışmanı ve İletişim Stratejisti Shawn Callahan’a kulak verin.

18 Kasım’da Brand Week Istanbul’un oturumlarının başlangıcı niteliğindeki Marketing Day’de gerçekleşecek Business Storytelling Session’ına katılarak Callahan’ın hikâyelerini bizzat kendisinden dinleyebilirsiniz.

1 2 3 4 5 6 7

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.