Doğadan insanlığa mesaj var

Doğa, Avrupa Parklar Günü’nde, ‘Bugün meşgulüm, yarın gelin.” diyor.

06.07.2017 - 18:11 | Gönül Hadımlı

Doğadan insanlığa mesaj var

Dünya üzerindeki doğal kaynakların gün geçtikçe tükenmekte olduğu hepimizin bildiği bir gerçek. Asıl soru ise şu: “Biliyoruz ama bunun için bir şey yapıyor muyuz?”

Doğal Hayatı Koruma Vakfı’nın (WWF) araştırması, 2030 senesine geldiğimizde doğal kaynaklarımızdan eser kalmayacağını ortaya koyuyor. Sonuçlar bu kadar net olmasına rağmen göz ardı ediliyor ve önemsenmiyor.

Avrupa Parklar Günü’nde doğanın da insanlığa ihtiyacı olduğunu göstermeyi ve bu konudaki farkındalığı artırmayı amaçlayan WWF, Hırvatistan’da bir kampanya düzenliyor. Kampanya kapsamında, Hırvatistan’daki bir park, üzerinde ‘Bugün sizin için vaktim yok, yarın gelin.’ yazan bir mesajın bulunduğu sarı şeritler ile kullanıma kapatılıyor. İnsanların doğa için vaktinin olmaması normalleşmişken, doğanın insanlar için vakti olmaması medyada oldukça büyük bir etki yaratıyor ve insanların dikkati de çekilmiş oluyor. Kampanya kısaca, ‘Doğayı unutmayın, bugün siz de doğa için bir şey yapın’ diyor.

Kaynak: Coloribus

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.