MediaCat

Doğadan eleştirilere duyarsız kalmadı

Gelen eleştiriler üzerine marka, yayınladığı reklam filmini geri çektiğini duyurdu.

Doğadan eleştirilere duyarsız kalmadı

Coca-Cola bünyesinde faaliyet gösteren Doğadan, geçtiğimiz günlerde yayınladığı “Kadınlar ne ister?” isimli reklam filmini gelen eleştiriler nedeniyle geri çektiğini duyurdu. Doğadan’ın resmi Twitter hesabı üzerinden yayınladığı duyuruda şu ifadelere yer verildi;

“Yeni ürünümüzü duyurmak amacıyla hazırladığımız kampanya videomuz için sosyal medyada yapılan yorumlar bizi derinden üzdü. Bahsedilen amaçla yola çıkmadığımızı içtenlikle belirtmek isteriz. Bu nedenle siz değerli tüketicilerimiz nezdinde oluşan hassasiyeti anladığımızı ve kampanya videomuzu yayından kaldırdığımızı bildiririz.

Saygılarımızla,
Doğadan.”

Video infografik tarzında bir kurguya sahip olan film, “kadınlar ne ister?” sorusunun yanıtını arıyor ve filmin sonunda cevabın yeni Doğadan çayında saklı olduğunu gösteriyordu. Cinsiyetçilikle eleştirilen reklamın yayından kaldırılması için Change.org’da açılan imza kampanyası birkaç gün içerisinde 10 bine yakın katılımcının ilgisini yakalamayı başarmış ve sosyal ağlarda reklamı gündeme taşımıştı.

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.