DNA’nız bir şarkı olsa

Spotify ve Ancestry'den şarkılar eşliğinde köklerinize yolculuk.

24.09.2018 - 15:49 | Arzu Nilay Kocasu

DNA'nız bir şarkı olsa

Sunduğu DNA kiti sayesinde kullanıcılarının genetik kökenlerine ulaşmalarını ve geçmişleriyle bağ kurmalarını amaçlayan ABD menşeli Ancestry.com ile Spotify yeni bir işbirliği için bir araya geliyor: MusicalDNA.

AncestryDNA ile kökenlerine inen yolu keşfeden Spotify kullanıcılarının, DNA’larına özel müzik çalma listelerine kavuşacakları projede, örneğin, kökleri Norveç’e uzanan kullanıcılar Röyksopp ve a-ha, Fransa’ya uzananlar ise Stromae ve Carla Bruni gibi grup ve müzisyenlerle eşleştirilecekler.

DNA'nız bir şarkı olsa

Kullanıcıların atalarının doğdukları bölgelerin sanatçılarının yer alacağı ve geniş bir müzik türü yelpazesine sahip olacak listelerden oluşacak projenin tanıtımı için uygulamayı ücretsiz kullanan ABD’li müzik severlere reklam yayınlamaya hazırlanan Spotify, herkesi Ancestry.com adresinden DNA testine katılmaya çağıracak.

DNA'nız bir şarkı olsa

“Teknolojimizi ve kaynaklarımızı kullanıcılarımızı geçmişlerine daha derin ve anlamlı şekillerde bağlamamıza yardımcı olacak şekilde kullanabileceğimiz yeni ve inovatif yollar arıyoruz daima” diyor Ancestry CMO’su Vineet Mehra: “Spotify ile gerçekleştirdiğimiz ve bir ilk teşkil eden bu işbirliği insanlara kökenlerini müzik aracılığıyla keşfetmenin yeni bir yolunu sunuyor.”

Spotify Partner Çözümleri Küresel Başkanı Danielle Lee ise projeyi şu sözlerle özetliyor: Kullanıcılarımız yeni müzikler ve kültürler keşfetmelerine yardımcı olan, Spotify’daki kişiselleştirilmiş deneyimleri sevmeye ve daha fazlasını beklemeye başladılar. Hedef kitlesini kökenlerini temsil eden şarkılar keşfetmeye teşvik eden Ancestry ile işbirliği yapmaktan büyük heyecan duyuyoruz.”

Kaynak: The Drum

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.