MediaCat

Disney’de işten çıkarmalar başlıyor

İlk etabı bu hafta başlayacak işten çıkarmalarda yaza kadar 7 bin çalışanla yollar ayrılacak.

Disney’de işten çıkarmalar başlıyor

Kurumsal harcamaları azaltmak ve nakit akışını artırmak adına geçtiğimiz ay geniş çaplı işten çıkarma planını dillendiren Disney’de işten çıkarmalar başlıyor.

Yazdan önce tamamlanması planlanan işten çıkarmalar üç etapta gerçekleşecek. İlk etabı bu hafta başlayacak süreçte Disney 7 bin çalışanıyla yollarını ayıracak.

Disney CEO’su Bob Iger, çalışanlarla paylaştığı mesajında işten çıkarılacakların bu hafta bilgilendirileceklerini, nisan ayında birkaç bin çalışanla daha yolların ayrılacağını ve son işten çıkarma etabına yaz başlamadan başlamayı umduklarını ifade etti.

İşten çıkarmalar şirketin medya ve dağıtım bölümünün yanı sıra park, tatil köyleri ve ESPN’i etkileyecek.

CEO koltuğunu geçtiğimiz yıl kasım ayında Bob Chapek’ten yeniden devralan Iger, şirket organizasyonunda önemli değişikliklere imza atmıştı. İşten çıkarmaların yanı sıra harcamaları da kısmaya hazırlanan Disney, 3 milyar doları içerik tarafında olmak üzere toplam 5,5 milyar dolarlık kesintiye gitmeyi planlıyor. Iger, Comcast’in kısmen sahibi olduğu Hulu’nun satışına da soğuk bakmıyor.

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.