Disney, 21st Century Fox’u satın aldı

71 milyar dolarlık satınalma bugün resmî olarak gerçekleşti.

20.03.2019 - 11:14 | Arzu Nilay Kocasu

Disney, 21st Century Fox'u satın aldı

Disney ile Fox arasında bir süredir devam eden satınalma süreci nihayete erdi. The Walt Disney Company, 21st Century Fox’u bugün 71 milyar dolara resmî olarak satın aldı.

Satınalma Twentieth Century Fox, Fox Searchlight Pictures, Fox 2000 Pictures, Fox Family ve Fox Animation, Twentieth Century Fox Television, FX Productions ve Fox21, FX Newtorks, National Geographic Partners, Fox Networks Group International ve Star India’nın yanı sıra Fox’un Hulu, Tata Sky ve Endemol Shine Group’taki hisselerini de kapsıyor.

“Bu, şirketimiz ve ortaklarımız için uzun vadede hatırı sayılır bir değer yaratacak olağanüstü ve tarihî bir an” diyen The Walt Disney Company CEO’su Robert A. Iger satınalmayı şu sözlerle yorumladı:

“Disney ile 21st Century Fox’un zengin yaratıcı içeriğini ve rüştünü ispat etmiş yeteneğini birleştirince ortaya son derece hareketli ve dönüşüme açık bir döneme liderlik etmek için iyi konumlanmış öncü bir küresel eğlence şirketi çıkıyor.”

The Simpsons’ın baş yapımcısı ve yazarı Al Jean ve “Deadpool” Ryan Reynold, beklenen satınalmayı sosyal medyadan paylaştıkları mesajlarla kutladılar.

Bu gönderiyi Instagram'da gör

Feels like the first day of ‘Pool.

Ryan Reynolds (@vancityreynolds)'in paylaştığı bir gönderi ()

Kaynak: The Drum, Design Taxi

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.