MediaCat

DİMES Türkiye’ye yeni genel müdür

Yeni oluşturulan DİMES Türkiye Genel Müdürlüğü pozisyonuna yeni bir isim getirildi.

DİMES Türkiye Genel Müdürlüğüne sektörün deneyimli isimlerinden Cem Kurt atandı. Kurt, yeni dönemde şirketin hedef ve stratejileri kapsamında DİMES Türkiye tedarik zinciri, operasyon ve ticari fonksiyonlarının yanı sıra, Ar-Ge ve Ür-Ge faaliyetleri ile üretim işbirliklerinin yönetilmesinden ve sürdürülebilir üretim politikasının oluşturulmasından sorumlu olacak.

Ankara Üniversitesi Gıda Mühendisliği Bölümü’nden lisans, Ege Üniversitesi’nden iş idaresi ve Salford Üniversitesi’nden uluslararası pazarlama alanlarında yüksek lisans derecesine sahip olan Cem Kurt, DİMES Türkiye Genel Müdürü olarak atanmadan önce Doğanay CEO’su olarak görev yapıyordu. Cem Kurt’un geçmiş dönem görevleri arasında TAMEK CEO’luğu, Danone Süt bünyesinde Atena & Danone Genel Müdürlüğü, Associated British Foods Türkiye Genel Müdürlüğü ve Pınar Süt üretim kademelerinde yöneticilik gibi deneyimler bulunuyor. Kurt, 2015 yılından bu yana aynı zamanda Meyve Suyu Endüstrisi Derneği (MEYED) Yönetim Kurulunda yer alıyor.

DİMES CEO’su Ozan Diren, atamayı, “Daha odaklı bir yönetim için, DİMES çatısı altında Türkiye ve uluslararası organizasyonlarımızı ayrıştıracak şekilde yeni bir dönüşüme başladık ve ilk adımda, Türkiye’ye ait tedarik zinciri ve operasyon fonksiyonlarını yönetmek üzere DİMES Türkiye Genel Müdürlüğünü oluşturduk. DİMES çatı organizasyonumuz altında bu önemli görevi Sayın Cem Kurt’un üstlenecek olmasından mutluluk duyuyoruz. Sektörel işbirliklerimiz ve sanayi inisiyatiflerinde yakın mesaimizle çok uzun zamandır tanıdığım Cem Kurt’un, DİMES Türkiye Genel Müdürü olarak şirketimize önemli değerler katacağına inancım sonsuzdur” sözleriyle değerlendirdi.

Cem Kurt ise, “60 yılı aşkın köklü geçmişinin kurucu ilkelerini, kendini sürekli yenileyen ve sürekli genç kalabilen bir yapıyla birleştiren DİMES bünyesinde, DİMES Türkiye Genel Müdürü olarak sorumluluk almaktan gurur duyuyorum. DİMES ailesini oluşturan çalışma arkadaşlarım, kendi alanlarında önemli bir deneyim birikimine, hayata olduğu gibi iş konularına da başka bir gözle bakabilen yenilikçi ve girişimci bir ruha ve bitmez bir enerjiyle besledikleri, güçlü bir başarı azmine sahipler. Bu değerli kurumsal ailenin bir parçası olarak, Türkiye genelinde çok önemli bir değer zinciri oluşturan faaliyetlere liderlik etmek, büyük bir sorumluluğu olduğu kadar büyük bir ayrıcalığı da ifade ediyor. Çalışma arkadaşlarımla birlikte, yüksek bir ivmeyle start alan çalışmalarımızla, DİMES hedef ve stratejileri kapsamında değer üretmeye devam edeceğiz” dedi.

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.