Digiturk’ün yeni CEO’su belli oldu

Platformun yeni CEO'su Yousef Al-Obaidly.

27.09.2016 - 14:22 | MediaCat

Digiturk'ün yeni CEO'su belli oldu

Geçtiğimiz aylarda Katarlı işadamı Nasser Al-Khelaïfi’nin şirketi beIN Sports’a satılan Digiturk‘ün yeni CEO’su, platformun satın alma anlaşması sürecinde görev alarak 26 Ağustos’tan bu yana Türkiye’deki dönüşüm sürecini yürüten Yousef Al-Obaidly oldu.

Digiturk’ün satın alınmasının beIN MEDIA GROUP’un küresel genişleme sürecinde önemli bir kilometre taşı olduğunu belirten Al-Khelaïfi atamayla ilgili şu açıklamayı yaptı:

“Şimdiden spor kanallarımız arasında belli bir sinerjinin yaratıldığını, eğlence alanında ve diğer alanlarda olumlu etkileşimler elde edildiğini görebiliyorum. Digiturk’ün dönüşüm sürecini yönetmek için, beIN MEDIA GROUP’un başkan vekili olan Yousef Al-Obaidly’nin Digiturk CEO’su olarak atanmış olduğunu duyurmaktan çok memnunum. Kendisi, yeni atamasına ek olarak grup içindeki mevcut sorumluluklarını da sürdürecektir.”

Nasser Al-Khelaïfi ile birlikte 14 yıldır beIN MEDIA GROUP’ta çeşitli pozisyonlarda görev alan Yousef Al-Obaidly, Digiturk’ün satın alma anlaşması sürecinde görev alarak, 26 Ağustos’tan bu yana Türkiye’deki dönüşüm sürecini yürütüyor.

beIN MEDIA GROUP’ta 14 yıllık bir geçmişi olan Yousef Al-Obaidly, 2003 yılında MENA bölgesinde hizmet veren ödemeli spor TV ağının tanıtımında faal olarak rol aldı. 2012 yılında beIN SPORTS Fransa, Amerika ve Asya-Pasifik’in tanıtılmasıyla beraber, spor ağının uluslararası genişlemesini başlatan ve Aralık 2013’te beIN MEDIA GROUP CEO’su Nasser Al-Khelaïfi ile beraber Al Jazeera Sport’un uluslararası spor ağı beIN SPORTS’a dönüşümünü tamamlayan Yousef Al-Obaidly, beIN MEDIA GROUP Başkan Vekili ve beIN SPORTS Fransa, Amerika ve Asya-Pasifik Başkanı olarak çalışmalarını sürdürüyor.

Halihazırda Katar Tenis Federasyonu Genel Sekreteri, Katar Spor Yatırımları (QSI) Yönetim Kurulu Üyesi, Paris Saint-Germain Futbol Kulübü ve Paris Saint-Germain Hentbol Kulübü Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev alan Yousef Al-Obaidly Seattle Üniversitesi mezunu.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.