DIGITURK’ten Altın Portakal’da ‘Chicago’ müzikali

10-19 Ekim tarihleri arasında Antalya'da gerçekleşecek 45. Antalya Altın Portakal Film Festivali'nin...

08.10.2008 - 10:23 | MediaCat

10-19 Ekim tarihleri arasında Antalya’da gerçekleşecek 45. Antalya Altın Portakal Film Festivali’nin resmi sponsorları arasında yer alan DIGITURK, festivalin gelenekselleşen DIGITURK Partisi’nde 11 Ekim Cumartesi akşamı Hillside Su Hotel havuz başında dünyaca ünlü müzikal gösteri ‘Chicago’yu sinemaseverlerle buluşturacak. ‘Chicago’ müzikali 1924 yılında cinayet suçundan sanık olan iki kadının gerçek hikayesine dayanıyor.

45. Uluslararası Altın Portakal Film Festivali’nin resmi sponsorları arasında yer alan Türkiye’nin ilk ve tek dijital platformu DIGITURK, festivalin açılış partisinde sinemaseverleri dünyaca ünlü müzikal ‘Chicago’ ile buluşturacak. Chicago müzikali, 1924 yılında cinayet suçundan sanık olan iki kadının gerçek hikayesini anlatıyor. 1926 yılında müzik kullanılmadan sahneye aktarılan oyun, ilerleyen yıllarda iki sinema filmine konu oldu.

Chicago müzikalinin 1975 senesindeki orijinal Broadway versiyonu “Chicago: A Musical Vaudeville”, 1977 senesine kadar toplam 936 performans sergiledi.

All That Jazz, Cell Block Tango gibi şarkılarıyla efsaneleşen Chicago müzikalinin koreografisi ünlü koreograf Bob Fosse imzasını taşıyor. Müzikal daha büyük bir orkestra alanı, daha minimal ve siyah ağırlıklı kostümlerle 1996’da yeniden uyarlandı ve bugüne kadar 4482 performans sergiledi. 1997 senesinde En İyi Yeniden Uyarlama, Kadın Oyuncu, Erkek Oyuncu, Kostüm Tasarımı, Işık Tasarımı, Yönetmen ve Koreografi dallarında yedi Tony ödülü kazandı. Catherine Zeta Jones, Richard Gere, Renee Zellweger gibi isimlerin rollerini paylaştığı altı Oscar ödüllü bir filmi de olan Chicago müzikali, 2003 yılından beri etkileyici Ambassador Theatre’da sergilenmeye devam ediyor.

Mimar Herbert J. Krapp tarafından Shubert’ler için tasarlanan Ambassador Theatre diagonal yapısıyla, maksimum oturma alanına sahip büyüleyici bir salon. 1921’de Rose Girl müzikali ile açılışını yapmış olan Ambassador Theatre 2003 senesinden beri Chicago’ya ev sahipliği yapmakta.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.