45. Antalya Altın Portakal ödül töreni TürkMax ekranlarında

1964 yılından bu yana düzenlenen Türkiye'nin en köklü ve en prestijli film festivali...

08.10.2008 - 10:28 | MediaCat

1964 yılından bu yana düzenlenen Türkiye’nin en köklü ve en prestijli film festivali, DIGITURK’ün sponsorluğuyla bu yıl 45. kez sinemaseverlerle buluşuyor. Antalya Altın Portakal Film Festivali’nin açılış töreni, 10 Ekim Cuma saat 20:30’dan itibaren TürkMax’tan canlı olarak yayınlanacak. Levent Üzümcü ve Ceyda Düvenci’nin sunacağı geceye, Candan Erçetin de muhteşem şarkılarıyla eşlik edecek.

DIGITURK Genç Sinemacıları Ödüllendiriyor

DIGITURK, “Behlül Dal Genç Yetenek Ödülü”nü bu yıl da vererek Türk sinemasını desteklemeye devam ediyor. Sponsorlarıyla daha da güçlenen Antalya Altın Portakal Film Festivali’nde gelenekselleşen “Behlül Dal Genç Yetenek Ödülü, DIGITURK’ün desteklemesiyle festivale yeni bir boyut katmıştı. Gençleri destekleyen DIGITURK, bu yıl da büyük jürinin seçeceği oyuncu, yönetmen, müzisyen, sanat yönetmeni, görüntü yönetmeni gibi sinemanın her alanından olabilecek Türk sinemasının genç bir yeteneğine 25 bin dolar para ödülü verecek. DIGITURK, TÜRSAK Vakfı’na Kurumsal Sponsor, Antalya Altın Portakal Film Festivaline Sponsor olarak, Türk Sinemasına desteğini sürdürüyor.

TÜRSAK ve AKSAV’ın işbirliğiyle gerçekleştirilen, son birkaç yıldır uluslararası standartlarda organize edilen Antalya Film Festivali’nin 45’incisi, bu yıl 10-19 Ekim tarihleri arasında düzenleniyor. Dünyaca tanınan şöhretlere de ev sahipliği yapan festivalde, Uluslararası Avrasya Film Festivali 4. kez seyirciyle buluşuyor. Dolayısıyla, yılın en yeni ve en iyi yerli filmleri Altın Portakal kazanmak için birbiriyle yarışırken, dünya sinemasının 2008’e damgasını vuran, usta yönetmenlerin imzasını taşıyan en sağlam filmleri de Avrasya Film Festivali aracılığıyla sinemaseverlerle buluşacak. Festivalde ayrıca Ulusal Belgesel ve Kısa Metraj filmler de yarışıyor.

Festivalin Onur Ödülü bu yıl, SESAM Başkanı Yılmaz Atadeniz’e veriliyor. Yıldırım Önal Anı Ödülü Müşfik Kenter’e; SİNESEN’in belirlediği Emek Ödülü ışık şefi Aydın Mesut Yurteri’ye; ÇASOD ve SODER’in belirlediği Sinema Başarı Ödülü ise, Hülya Avşar’a sunulacak.

TürkMax, 19 Ekim’de yapılacak olan 45. Antalya Altın Portakal Film Festivali Ödül Töreni de, canlı olarak ekranlarına taşıyacak. Ayrıca, festival etkinliklerini, filmlere ait detayları, röportajlar ile harmanlanan Antalya görüntülerini “Hayat” adlı programda hafta içi her akşam 22:30’da ekranlarınıza taşıyacak.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.