Devler Hulu için kapışıyor

Google, Yahoo ve Microsoft, ABD'nin popüler video kiralama servisi Hulu'yu satın almak için görüşmelere başladı.

04.07.2011 - 00:00 | MediaCat

Google, Yahoo ve Microsoft, ABD’nin popüler video kiralama servisi Hulu’yu satın almak için görüşmelere başladı.

İnternette abonelikle dizi ve film yayını yapan Hulu video servisi, satışa çıkar çıkmaz büyük firmaların gündemine oturdu. Yahoo’dan sonra Google’ın da firmaya büyük ilgi gösterdiği ve görüşmelere başladığı belirtildi.

TechCrunch haber sitesinin ‘şirket içinden güvenilir kaynaklar’a dayandırarak verdiği habere göre Hulu yöneticileri şu anda Google, Yahoo ve Microsoft ile pazarlık halindeler. Firmanın satış işlemlerini ve danışmanlığını yürüten Morgan Stanley and Guggenheim Partners firmasının başka müşterilerle de görüşme ayarladığı söyleniyor.

Google, bünyesinde bulunan YouTube’ta yakın geçmişte video kiralama servisi başlatmıştı. Halen 3 binden fazla videonun kiralandığı servisin Hulu entegrasyonuyla patlama yapabileceği ve Google’ı bu alanda da lider konuma taşıyacağı belirtiliyor.

Diğer alıcıları arasında Microsoft ve Yahoo bulunuyor. Hatta habere göre Yahoo, Haziran ayı içerisinde Hulu’yu satın almak üzere başvuru da bulundu. Bazı analistlerin bildirdiklerine göre, Hulu yaklaşık 2 milyar dolara alıcı bulabilir.

Microsoft’un Hulu’yu almak isteme amacı ise Xbox 360’lar için hazırladıkları yeni bir televizyon sistemi olabilir.

Hulu, halen Amerika’da Glee, Chuck, The Office, Damages, Heroes, Actors’ Studio gibi popüler dizi ve programların online yayın lisansını elinde bulunduruyor.

Ntvmsnbc

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.