Çocuk seks köleliğine karşı çarpıcı bir kampanya

Cannes Uluslararası Yaratıcılık Festivali'nde "Good Work" kategorisine en iyi film ödülünü kazanan Orel Bitan kar amacı gütmeyen kampanyalar hazırlamaya devam ediyor.

04.07.2011 - 00:00 | MediaCat

Cannes Uluslararası Yaratıcılık Festivali’nde "Good Work" kategorisine en iyi film ödülünü kazanan Orel Bitan kar amacı gütmeyen kampanyalar hazırlamaya devam ediyor. Bitan’ın son olarak çocuk seks köleliğine karşı hazırladığı kampanya dünya medyasının oldukça ilgisini çekti.

Love 146 Derneğinin verilerinden dünyada dakikada iki çocuğun seks kölesi olarak satıldığını duyan BBDO İsrail çalışanı Bitan, bu duruma dikkat çekmek için bir reklam filmi hazırlamış.

İsrail’de televizyonda yayınlanan film, Bitan’ın uluslararası dergilere gönderdiği 700 e-posta sayesinde uluslararası mecralarda da yer buldu.

Filmde küçük bir kız, oyuncaklarla dolu bir dolabın önünde oturuyor ve üst ses arkadaki oyuncakların kıza ait olduğunu ama onlara artık ihtiyacı olmadığını ve ekrandaki her şeyin çok ucuz fiyata satılık olduğunu söylüyor. Sonra da mouse ile eşyaların üstüne gittiğinizde fiyatları görebileceğinizi belirtiyor. Odanın içinde mousenuzu gezdirdiğinizde kızında bir ‘fiyatı’ olduğunu görüyorsunuz.

Kızın üzerindeki fiyata tıkladığınızda video sizi çocuk seks köleleğiyle ilgili çarpıcı verilerin aktarıldığı başka bir videoya yönlendiriyor.

Bitan videoda rol alacak bir çocuğu bulmakta çok zorlandığını ve en sonunda kız kardeşini, 10 yaşındaki kızını videoda oynamaya izin vermesi için ikna ettiğini söylüyor. Film Bitan’ın 10 yaşındaki yiğeninin odasında çekiliyor.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.