Destinasyon: Hiçbir yer

Avustralyalı Qantas Havayolları'ndan Sidney'de başlayıp Sidney'de biten yedi saatlik bir yolculuk.

18.09.2020 - 10:51 | Arzu Nilay Kocasu

Coronavirus pandemisi nedeniyle pek çok sektör ağır yara aldı. Virüsün kontrolden çıkmasını önlemek amacıyla ülkelerin sınırlarını kapatmaları, havayolları şirketleri için de zorlu bir mücadelenin başlangıcı oldu.

Sınırlarını kapatarak ülkeye girişin önünü kesen Avustralya’da faaliyet gösteren Qantas Havayolları, yaşadığı zararı bir nebze de olsa telafi edebilmek için yaratıcı ve bir o kadar eğlenceli bir inisiyatife imza attı: Hiçbir yere yolculuk (Flight to Nowhere).

10 Eylül’de Sidney’den başlayan yedi saatlik yolculuk, hiçbir yerde durmaksızın, Uluru ve Büyük Set Resifi gibi Avustralya’nın görmeye değer doğal güzelliklerinin üstünden geçerek yine Sidney’de son buldu.

Qantas’ın Boeing 787 uçağıyla gerçekleşen ve fiyatları 575 dolar ile 2 bin 765 dolar arasında değişen 134 koltuğun satışa sunulduğu yolculukta tüm koltuklar 10 dakika içerisinde tükendi.

Qantas tarihinde biletleri en hızlı tükenen uçuşu gerçekleştirdiklerini söyleyen marka, destinasyonu “hiçbir yer” olan uçuşa gösterilen ilgi ve markanın pandemi dönemi stratejisi hakkında şu açıklamada bulundu:

“İnsanlar belli ki yolculuk yapmayı ve uçuş deneyimini özlemişler. Sınırların açılmasını beklediğimiz bu dönemde, talep olması durumunda, bu tür uçuşlar düzenlemek için gereğini kesinlikle yapacağız.”

Pandemi döneminde yolculara bu tür gezintiler sunma fikri yalnızca Qantas Havayolları’nın uygulamaya koyduğu bir inisiyatif değil. Virüsün yayılmasını önlemek için alınan tedbirler kapsamında uluslararası yolculukların yüzde 97,5 oranında sınırlandırıldığı Asya’da da, Tayvanlı ve Japon havayolları, benzer yolculuk planlarıyla, bir yandan hedef kitlelerine hava yolculuğu keyfi yaşatırken diğer yandan gelirlerindeki düşüşü hafifletmeye çalışıyorlar.

Kaynak: foxnews.com

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.