MediaCat

Desteğiyle hatırda kalanlar

Ipsos’un yeni araştırması, ihtiyaç halinde vatandaşların yardımına koşan olan kurum, kuruluş ve kişilerin toplumdaki zihin payına ayna tutuyor.

Desteğiyle hatırda kalanlar

Türkiye son iki aydır binlerce insanın hayatına mal olan yıkıcı afetlerin yaralarını sarmaya çalışıyor. Yerel ve global ölçekte yüzlerce kurum ve kuruluşun yanı sıra toplumun tüm kesimlerinin seferber olduğu bu süreçte herkes irili ufaklı yardımlarını afetzedelere ulaştırmaya devam ediyor.

Ipsos’un 8-11 Mart tarihleri arasında Türkiye nüfusu temsili 800 kişiyle gerçekleştirdiği anket çalışması, ihtiyaç durumlarında toplumun yanında olan kurum, kuruluş ve kişilerden hangilerinin toplumun zihninde yer ettiğini irdeliyor.

Araştırma çıktılarına göre;

  • Yardım kuruluşları içerisinde toplumdaki zihin payı en yüksek olanların AFAD (%46) ve Ahbap (%46) olduğu görülüyor. İki kuruluşun hatırlanma oranında eşitlik göze çarparken, onları Kızılay, AKUT, Beşir Derneği, TSK, belediyeler, UMKE, ETİ, İHH, Ülker, devlet/hükümet, bankalar ve madenciler izliyor.
  • “İhtiyaç anlarında toplum yararını gözeten, topluma destek olan kişiler deyince aklınıza kimler geliyor?” sorusuna gelen yanıtlar arasındaki dağılımın zirvesinde ise Haluk Levent (%41) var. Yanıtlar arasından kurum/kuruluşlar çıkarıldığında Levent’i sırasıyla Oğuzhan Uğur (%6), Acun Ilıcalı (%5) ve Recep Tayyip Erdoğan (%5) takip ediyor.

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.