Design Turkey Endüstriyel Tasarım Ödülleri’ne 12 sektörden başvuru yapıldı

Başvuruları 1 Eylül 2008 tarihinde sona eren "Design Turkey Endüstriyel Tasarım Ödülleri"ne toplam 12 sektörden...

24.09.2008 - 11:41 | MediaCat

Başvuruları 1 Eylül 2008 tarihinde sona eren “Design Turkey Endüstriyel Tasarım Ödülleri”ne toplam 12 sektörden, ürün tasarımında 386, kavramsal tasarımda ise 58 ürün başvurusu oldu. Yapılan ön elemenin ardından, ulusal ve uluslararası önde gelen markaların oluşturduğu toplam 311 ürün ve 25 kavramsal proje ön elemeyi geçerek, 21 Ekim – 2 Kasım 2008 tarihlerinde İstanbul Antrepo 3’de düzenlenecek sergiye katılma hakkını kazandı. Tasarımlar ayrıca, Design Turkey yıllık katalogunda ve www.designturkey.org.tr web sitesinde yayınlanarak tanıtılacak.

Ön elemeyi geçerek sergilenmeye değer bulunan toplam 311 endüstriyel tasarım ve 25 kavramsal proje, 21 Ekim tarihinde düzenlenecek ödül töreninden iki gün önce, ulusal ve uluslararası seçkin uzmanlardan oluşan 30 kişilik bir jüri heyeti tarafından sektörel bazda değerlendirilerek “İyi Tasarım Ödülü”; “Üstün Tasarım Ödülü” ve “TURQUALITY® Tasarım Ödülü” olmak üzere 3 kategoride derecelendirilecek. 21 Ekim 2008’de yapılacak ödül töreniyle, “Design Turkey Endüstriyel Tasarım Ödülleri” sahiplerini bulacak. Ödül alan ürünler ayrıca, projenin gücünü, “Design Turkey” logosu ile ürünlerine taşıyarak, ürünlerinin tasarım değerini ulusal ve uluslararası arenada belgeleyebilecek.

Design Turkey Endüstriyel Tasarım Ödülleri’ne başvuran tasarımlar ise aralarında Nokia baş tasarımcısı Eero Miettinen’den, geleneksel biçimleri çağdaş bir yorumla uygulayan bir seramik sanatçısı olarak tanımlanan Heykeltıraş Alev Ebuzziya Siesbye’e, Hong Kong Polytechnic Üniversitesi Tasarım Bölümü Bölüm Başkanı John Heskett’ten bugüne kadar çok sayıda tasarım yarışmalarında kabul edilen çalışmaları için 18 adet ABD ve uluslararası patente sahip Virginia Teknik Üniversitesi Tasarım bölümü öğretim üyesi Prof. Ronald B. Kemnitzer’in de bulunduğu ulusal ve uluslararası seçkin uzmanlardan oluşan toplam 30 jüri üyesi tarafından değerlendirilecek.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.