Dergiciler internette bayi açıyor

Aralarında Tinme Inc. ve Condé Nast gibi dev grupların da bulunduğu bir grup dergi yayıncısı, dergilerinin çoklu dijital formatlarda okunabileceği bir ‘sanal dergi bayii' için güçbirliği kararı aldı...

28.11.2009 - 00:00 | MediaCat

Aralarında Tinme Inc. ve Condé Nast gibi dev grupların da bulunduğu bir grup dergi yayıncısı, dergilerinin çoklu dijital formatlarda okunabileceği bir ‘sanal dergi bayii’ için güçbirliği kararı aldı.

New York Times’ın aktardığı ‘şirket içi’ bilgilere göre dergi sirkülasyonu ve reklam gelirlerindeki düşüş firmaları internette satışa yöneltiyor. İsimlerinin açıklanmasını istemeyen firma yetkilileri, henüz anlaşmaların imzalanmadığını ancak tüm yayıncıların girişimde eşit pay sahibi olacağını belirtti.

Planlanan sanal dergi bayii, dergilerin basılı ve dijital versiyonlarını satacak, kampanyalar yürütecek, özet okumalar sağlayacak, ve tüm bunları ‘indirimli’ fiyatlarla yapacak.

Aralık’ta açıklanması muhtemel işbirliğine şimdilik Condé Nast, Time Inc., Hearst ve Meredith katılacak gibi görünüyor. Bu firmalar Time, Vogue, Vanity Fair, People, Esquire, GQ gibi dünyaca ünlü dergilerin yayıncıları.

Kaynak: ntvmsnbc.com