DeFacto’ya yeni pazarlama direktörü

Markanın yeni pazarlama direktörü Nazlı Ercilli Soylu oldu.

09.09.2015 - 16:02 | MediaCat

DeFacto'ya yeni pazarlama direktörü

DeFacto, yönetim kadrosunu tecrübeli isimlerle genişletmeye devam ediyor. Markanın pazarlama direktörü pozisyonuna, pazarlama stratejisi alanının deneyimli ismi Nazlı Ercilli Soylu getirildi.

DeFacto Pazarlama Direktörü Nazlı Ercilli Soylu.Boğaziçi Üniversitesi İşletme Bölümü’nden 1996 yılında mezun olan Nazlı Ercilli Soylu, aynı yıl Shell Türkiye’de perakende satış koordinatörü olarak profesyonel iş hayatına başladı. 1998 yılında Henkel firmasında marka müdürü olarak görev yaptıktan sonra 2000 yılında SC Johnson Wax AŞ firmasında kıdemli marka müdürü olarak çalışmaya başladı.

2006 yılında Evyap firmasına geçiş yapan Soylu, hijyenik ürünler pazarlama müdürü olarak çalıştıktan sonra 2007 yılında Yıldız Holding bünyesinde yer alan Ülker Hero Gıda AŞ’de pazarlama müdürü olarak başladığı görevini, sırasıyla ticaret direktörü ve pazarlama direktörü olarak sürdürdü. Soylu, son olarak 2012 Nisan ayından itibaren yine Yıldız Holding bünyesinde yer alan Kerevitaş firmasında pazarlama direktörü olarak çalışıyordu.

Nazlı Ercilli Soylu, DeFacto’daki yeni görevine Temmuz 2015 itibarıyla başladı.