DeFacto Suudi Arabistan pazarında

Marka Arap yarımadasındaki ilk mağazasını Riyad'da açtı.

01.08.2016 - 08:50 | MediaCat

DeFacto Suudi Arabistan pazarında

2016 yılında uluslararası mağazalar zincirini genişletme çalışmaları kapsamında yurtdışındaki mağazalarının sayısını Türkiye’deki mağazalarının sayısına kıyasla artırmak için faaliyetlerini sürdüren DeFacto Suudi Arabistan pazarına girdi. Yarımadadaki ilk DeFacto’yu Riyad Sahara Mall’da hedef kitlesinin beğenisine sunan marka, yılsonuna kadar ülkede toplam 15 mağaza açmayı ve takip eden beş yılda 46 mağazaya ulaşmayı amaçlıyor.

DeFacto’nun Suudi Arabistan pazarına yatırımıyla ilgili konuşan DeFacto Yönetim Kurulu Başkanı İhsan Ateş şunları söyledi:

DeFacto Suudi Arabistan pazarında“Yurtdışında hem fiziksel mağaza sayımızı artırarak hem de e-ticaret yatırımlarımızla dünya çapında gerçek bir moda markası olma yolunda emin adımlarla ilerliyoruz. 2016 yılında yedi yeni ülkeye girmeyi ve 50 yeni mağazayı açmayı planlıyoruz. Bu hedeflerimiz kapsamında Suudi Arabistan’daki ilk mağazamızı Riyad’da hizmete açtık ve ülkede yedi şehre yayılarak sekiz mağazaya ulaştık.

Arap müşterilerimizin DeFacto ürünlerine olan ilgisi ve yoğun talepleri nedeniyle öncelikle yatırım bölgelerimiz arasına aldığımız Suudi Arabistan’da bu yılsonuna kadar mağaza sayımızı 15’e çıkarmayı hedefliyoruz. Amacımız hem yurtiçinde hem de yurtdışında gerçek bir moda markasından giyinmek isteyen herkese ulaşan dev bir zincir olmak.”